Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Hırsızlara cam filmi engeli (Ziya Oğuz Akbulut )

Kaynak: Hürriyet Emlak

Artık binaların cam yüzleri, şehirlerin yapılaşmasında ve modernizasyonunda önemli bir rol oynuyor. Ancak, gerek ısı yalıtım gerekse güvenlik açısından camı nasıl kullanacağımızı henüz tam kavramış değiliz. Isıcam üniteleriyle, iç ortamla dış ortam arasındaki ısı transferini geciktirerek büyük ölçüde yalıtımı sağlarken, yapıların dış yüzeylerindeki camlara, cam filmi uygulayarak da zararlı güneş ışınlarından korunma sağlanabilmekdte. Böylece, bir yandan bina içine giren güneş ışınlarının aşırı parlaklığı denetlenirken, diğer yandan da esnekliği sayesinde, darbelere karşı da camın korunması sağlanabiliyor. Kırılma halinde camın kontrolsuz bir şekilde parçalanıp dağılması önlenebiliyor. Ayrıca, camın elmas gibi maddelerle kesilemesinin önüne geçilebiliyor. Böylece, hırsızlığa karşı en önemli engellerden biri de sağlanmış oluyor. 

Yüksek teknoloji ürünü olan cam filmlerini uygulayarak camlarınızın kırılarak dağılmasını ve dolayısıyla kırılan cam parçalarının neden olabileceği yaralanma risklerini de en aza indirmiş oluyor. Camın iç tarafından uygulanan bu filmlerle hırsızlık, deprem, çarpma gibi dışarıdan oluşabilecek darbeler sonrasında, camın hem kırılmaya karşı güvenlik hem de güneş ışınlarının neden olduğu solmaların önüne geçilmesi sağlanabiliyor. Kırılma durumunda, cam parçalarının içeriye düşmesi veya sıçrayıp yaralanmalara neden olmasının da önüne geçilebiliyor.

PERDEYE GEREK YOK

Bina içine giren aşırı güneş radyasyon ısısını denetleyen bu filmler, kat kirişleri, parapet duvarları, asma tavan ve tesisat aralıkları gibi yapı elemanlarının, dıştan gözle fark edilmesini önleyerek giydirme cepheli yapılarda bütünlük elde edilmesini de sağlıyor. Işığın dışarıda kuvvetli olduğu gündüz saatlerinde, iç mekanların dıştan görünmesini engelliyor. Yapıların dış yüzeylerini renklendiriyor.

Bunlardan, Güneş Kontrol Filmleri en fazla uygulanan cam filmi özelliği taşıyor. Büyük bölümünü oluşturan bu seri, güneşten kaynaklanan fazla ışık ısı ve parlama sorunlarını gidermek için dizayn edilmiştir. Metal enjeksiyon sistemi ile gerçek reflekisyon sağlar. Onlarca farklı metal renk alternatifi bulunan cam filmlerinin farklı ışık süzme seviyeleriyle istenirse daha modern veya daha doğal bir görünümde konfor elde edilebilir.

Plus Dört mevsim Filmler ise yazın mekanın fazla ısınmasını engellerken kışında ısınmış havanın dışarı çıkmasını önler. Dört mevsim boyunca parlamaları ve ultraviole ışınların önüne geçer.

Bu makale 4104 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                MAKALELER SAYFASINA DÖN