Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Prens El Nahyan'dan Türk firmalarına çağrı

Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen, Prens El Nahyan'ın, Türk firmalarını 100 milyar dolarlık projelere katılıma davet ettiğini bildirerek, ''Türk firmalarına, Abu Dabi'de yapılacak ve büyük kompleksleri barındıracak 3 ada projesi için çağrıda bulunuldu'' dedi.

Bakan Tüzmen, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Abu Dabi ekonomi ile ilgili idareden sorumlu Başkanı Prens Şeyh Hamid Bin Zayed El Nahyan ile biraraya geldi.

Tüzmen, El Nahyan'ın iki ülke arasındaki karşılıklı ziyaretlerin devamı ve Türkiye'deki imkanları araştırmak için Türkiye'ye geldiğini kaydetti.

Yağacak bir Arap sermayesi bulutunun olduğunu ve yağacak yer aradığını kaydeden Tüzmen, ''Bunun doğru şekilde Türkiye'nin üzerine yağdırılması sonucu önemli neticeler alacağız'' dedi.

Türkiye ve BAE arasındaki ticaret hacminin 2000 yılında 354 milyon dolar olduğunu ve bunun 315 milyon dolarının ihracat, 39 milyon dolarının ithalat olduğunu kaydeden Tüzmen, 2004 yılında ticaret hacminin 1.3 milyar dolara ulaştığını ve bunun 1.1 milyar dolarını
Türkiye'nin ihracatının oluşturduğunu söyledi. Tüzmen, ''2005 yılında ise 1.8 milyar dolar ihracat olmasını bekliyoruz'' dedi.

Bakan Tüzmen, işbirliği projeleri ile hem Türkiye'nin hem de BAE'nin yatırımlarının artacağını kaydetti.

İŞ YEMEĞİ

Tüzmen, dün akşam da Prens El Nahyan ile yardımcısının ve Türk müteahhitlik firmalarının temsilcilerinin katıldığı bir iş yemeği düzenlendiğini ifade ederek, bilgi verdi.

Kürşad Tüzmen'in verdiği bilgiye göre, yemekte Abu Dabi tarafının yapacakları yatırımlar hakkında konuşuldu.BAE'de enerji sektöründe 10 milyar dolarlık bir yatırım öngörülürken, bu proje petrol rafinerileri sahalarını, petrol çıkarılmasını ve naklini kapsıyor.

Abu Dabi'de 3 tane büyük kompleksi barındıran ada projesi bulunuyor ve bu 3 ada için, 5 yılda 30 milyar dolar yatırım öngörülüyor.

40 tane küçüklü, büyüklü olmak üzere alt ve üst yapı projeleri öngörülürken, sanayi sektöründe çimento ve inşaat malzemelerinde yatırım öngörülüyor.

Bakan Tüzmen, Prens El Nahyan'ın, Türk firmalarını 100 milyar dolarlık projelere katılıma davet ettiğini bildirdi ve özellikle Türk firmalarına, Abu Dabi'de yapılacak ve büyük kompleksleri barındıracak 3 ada projesi için çağrıda bulunulduğunu kaydetti.

Projeler için fonların hazır olduğunu ve finansman sorunun yaşanmayacağının kendilerine iletildiğini de söyledi.

İş yemeğine, İntes, Uluslararası Müteahhitler Birliği, MNG, Erdemir, TAV, Gama, Mesa, Akfen, Yüksel İnşaat, Yapı Merkezi, Mateks, Nurol, Çalık Holding yönetim kurulu başkanları ve TOBB Başkan Yardımcısı ile Demir Çelik Üreticileri Derneği Koordinatörü katıldı.

PRENS EL NAHYAN

Prens El Nahyan da görüşmede, Türkiye'nin Avrupa Birliği (AB) üyelik sürecinde başarılı olduğunu ve bu sürecin Türkiye'nin ekonomisini daha da artıracağını, Türkiye'nin yatırımlar açısından bir çekim merkezi haline gelmesine katkı sağlayacağını söyledi.

Kendi ekonomilerinin de hızla büyüdüğünü ve bu trendin devam edeceğini anlatan El Nahyan, Türk ekonomisinin zaten büyük bir ekonomi olduğunu ve büyümeye devam ettiğini kaydederek, her iki ülkenin ekonomisinin büyümesinin ortak yatırımlar için bir güç oluşturacağını söyledi.

El Nahyan, Türkiye'de sanayi alanında özellikle otomotiv sanayi ve demir-çelik sektörü ile ilgilendiklerini kaydetti.

(AA)

Sabah - 09-11-2005

Bu haber 3477 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN