Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

'Üçüncü köprü trafiği tıkar'

Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Kaptan, ''Hiç kimse, hesap kitap etmeden 3. köprü kararı vermesin. Üçüncü köprüyü yapsak, önümüzdeki hafta tıkanır" dedi.

İTÜ Mimarlık Fakültesi ve TMMOB Şehir Plancıları Odası'nca, "8 Kasım Dünya Şehircilik Günü"' dolayısıyla İTÜ Taşkışla Binası'nda düzenlenen ''Planlamada Yeni Politika ve Stratejiler, Riskler ve Fırsatlar'' konulu kolokyumda konuşan İstanbul Büyükşehir Belediyesi Metropoliten Planlama ve Kentsel Tasarım Merkezi Başkanı Prof. Dr. Hüseyin Kaptan, İstanbul'u planlama amacıyla kurulan merkez hakkında bilgi verdi. Politikanın ilk kez bilimi davet ettiğini ve bu merkezin kurulduğunu anlatan Prof. Dr. Kaptan, İstanbul'da yaşayanların şehrin kaderinde etkili olamadıklarını, ulaşım, kültür, turizm gibi konularda kararın hep Ankara'dan verildiğini kaydetti. Prof. Dr. Kaptan, belediyelerle ilgili yeni yasaların yerel yönetimlere ciddi yetkiler verdiğini anımsattı.

'BİZİM İÇİN BUNALIM'

"Dubai kuleleri ve 3. köprü, bizim ve politikacılar için büyük bir bunalım'' diyen Prof. Dr. Kaptan, trafik sorununun çözümünde, yapılması düşünülen 3. köprünün katkısı olmayacağını savundu. Prof. Dr. Kaptan, şöyle dedi: ''Hiç kimse, hesap kitap etmeden 3. köprü kararı vermesin. Köprüyü yapsak, önümüzdeki hafta tıkanır. Türkiye, toplu taşımaya alışacak, yoksa trafik sorunu çözülmez. 3'üncü, 4'üncü ve hatta 5'inci köprü yapsanız da, karayolu altyapısı bunu kaldıramaz. Alt geçit, kavşaklar da trafikte geçici çözümlerdir.'' Ulaşım ile arazi kullanma planının ayrı ayrı yapılması gibi yanlış bir gelenek bulunduğunu dile getiren Prof. Dr. Kaptan, çok merkezliliğin trafiği rahatlatacağını bildirdi.

KULELER KARTAL'A YAPILSIN
Dünya metropollerinin İstanbul'u kıskandıklarını vurgulayan Prof. Dr. Kaptan, İstanbul'un efsane bir şehir olduğunu ve dünyanın en nazenin coğrafyasında bulunduğunu söyledi. "Bu büyüyen metropolde yeni çekim merkezleri olabilmeli ve olacak. Kuzey aksının yeri yanlıştır, ama İş Kuleleri, Sabancı Center orada. Şimdi Dubai kulelerinin de o bölgede yapılması konuşuluyor'' diyen Kaptan, İstanbul'da yeni merkezler yaratılmaya çalışıldığını, bunlardan birinin de Kartal olduğunu belirterek Dubai kulelerinin Kartal'da yapılmasının daha doğru olacağını bildirdi. Prof. Dr. Kaptan, Haydarpaşa Limanı'nın yıkılarak yerine ticaret merkezi yapılmasını öngören projenin yeniden ele alınacağını anlattı


Sabah - 09-11-2005

Bu haber 3303 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN