Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

İstanbul’dan sonra sıra Anadolu’daki arsalarda

Kaynak: Vatan Gazetesi 
İstanbul’un en değerli arsaları rekor fiyatlarla bir bir satılırken, yabancı yatırımcılar gözünü Anadolu’ya da çevirdi. Ekonomik gücü yüksek Anadolu şehirlerinde alım fırsatları kovalayan yabancı yatırımcılar arasında yer alan Avusturyalı Meinl Bank, Samsun Belediyesi’nin 34 bin metrekare alanlı arsayı satmak üzere açtığı ihaleyi 33 milyon dolar artı KDV teklif ederek kazandı.

Göztepe’de arazi almıştı
Avusturya kökenli Meinl European Bank, Şubat ayında Mel Gayrimenkul adıyla şirket kurmuştu. Mel Gayrimenkul, adını ilk olarak Şubat ayında 219 milyon 600 bin YTL ödeyerek, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ) iştiraki Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı’ndan Göztepe’deki 90 bin metrekare alanlı Çocuk Esirgeme Kurumu arsasını satın alarak duyurdu. Samsun’daki arazi şirketin ikinci yatırımı oldu.

Mel Gayrimenkul, Samsun Belediyesi’nin sattığı 34 bin metrekare alanlı arsada 102 bin metrekaresi yer üstünde olmak üzere toplam 147 bin metrekare alanlı bir proje gerçekleştirecek. Kompleks Karadeniz’in en geniş ve en yüksek binası olacak.

Utopia Mimarlık tarafından hazırlanan projeye göre komplekste 32 katlı otel, 2 bin araçlık yeraltı otoparkı, 1.000 kişilik kongre merkezi olacak. Yapımına önümüzdeki aylarda başlanacak proje en geç 2009’da tamamlanacak.

Projedeki 80 bin metrekare alanlı alışveriş merkezi 90 milyon euroya mal olacak. Yaklaşık 8.5 yılda kendini finanse edecek. 28 milyon euroya mal olacak otel ve kongre merkezi ise tamamlandıktan sonra satılacak.

Gelişmekte olan Avrupa piyasasının önde gelen gayrimenkul şirketlerinden olan ve 4.9 milyar euroluk portföye sahip olan Meinl, Türkiye’yi en önemli büyüme alanlarından biri olarak görüyor ve yatırımlarını artırıyor.

Trabzon’da Morgan Stanley ile ortak oldu
Avusturyalı Meinl Grubu geçen yıl ABD’li ünlü yatırım bankası Morgan Stanley’in ortak olduğu Multi Türkmall’un Form Trabzon projesine yüzde 50 ortaklıkla katılmıştı. 110 milyon euro yatırım tutarı olan projenin arsası 60 bin metrekare.Temeli 2006 Haziran ayında atılan Trabzon’daki projenin 2008 yılı Nisan ayında bitirilmesi planlanıyor.

Bu haber 6357 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN