Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

İstanbul’a özel ihale statüsü

Hürriyet
 
Başbakan Tayyip Erdoğan’ın isteği üzerine 2010 İstanbul Kültür Başkenti Projesi, her türlü yatırım ile alımların süratle gerçekleştirilebilmesi için devlet ihale yasası kapsamı dışına çıkarılıyor.

Bakanlar Kurulu’nda, projenin süratle hayata geçirilebilmesi için hazırlanan yasa önerisi ele alındı. İstanbul’la ilgili projesi dahil bu tür uluslar arası etkinliklerin tümünü kapsayacak çerçeve bir yasa çıkarılması kararlaştırıldı. İstanbula ilgili projenin yanı sıra EXPO İzmir 2015 ve 2011 Erzurum Dünya Üniversitelerarası Kış Oyunları Olimpiyatı’nı da kapsayacak çerçeve yasanın süratle çıkarılması öngörüldü. Çerçeve yasa bu konudaki yatırım ve alımlar için Sayıştay denetimini de öngörüyor.

NELERİ İÇERİYOR: Hürriyet’in edindiği bilgiye göre, konu, 2010 İstanbul Kültür Başkenti Girişimi’nin hazırladığı ve Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer tarafından bakanlıkların da görüşleri alınarak olgunlaştırılan yasa önerisinin çerçeve yasaya da yansıyacak İstanbul’la ilgili önerileri şöyle:

Bir Başbakan Yardımcısı başkanlığında bakanlar, girişimin danışma ve yürütme kurulu başkanlarının yer alacağı bir Koordinasyon Kurulu oluşturulacak.

İstanbul’daki 10 belediye başkanı,10 kaymakam ile meslek ve sivil toplum örgütleri temsilcilerinin de bulunacağı 100 kişiden oluşacak bir Danışma Kurulu oluşturulacak. Projeyle ilgili gelişmeleri izleyecek olan kurul, halkın görüşlerinin yansıtılması da dahil çalışmalara katkı sağlayacak.

İstanbul Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Kültür Bakanlığı, üniversite, meslek ve sivil toplum örgütlerinden 9 temsilcinin yer alacağı Yürütme Kurulu oluşturulacak. Bu kurul projeyi hayata geçirecek.

İstanbul’u kültür başkenti olmaya hazırlayacak dev projeler Devlet İhale Yasası kapsamı dışına alınıp, bu konuda Sayıştay denetimi getirilecek.

Bu haber 6807 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN