Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Mimar Sinan'a saygı Köprü yıkılıyor.

Sabah - 13.03.2007
 
Anıtlar Kurulu "Mimar Sinan'ın köprüsünün siluetini bozuyor" deyince yarısı biten köprü yıkılmaya başlandı.

1.9 MİLYON YTL ÇÖPE GİTTİ
İstanbul Büyükçekmece'de bugüne kadar 1.9 milyon YTL harcanan köprü bir hafta içinde tamamen kaldırılacak. Anıtlar Kurulu yeni köprünün yakınındaki, Mimar Sinan'ın 1565 yılında inşa ettiği tarihi köprünün görüntüsünün korunmasını istedi.

Silueti tarihi köprüye yakışmayınca yıkıldı
Anıtlar Kurulu tarafından Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü'nün siluetini bozduğu gerekçesiyle durdurulan Mimarsinan Köprülü Kavşağı inşaatı yıkılıyor.

Anıtlar Kurulu'nun tarihi Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü'nün siluetini bozduğu gerekçesiyle aldığı kararla durdurulan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Mimarsinan'da yaptırdığı köprülü kavşak inşaatının yıkımına başlandı. Anıtlar Kurulu'nun aldığı karara rağmen devam eden köprü çalışması SABAH'ta haber olmuştu. Bir hafta içinde tamamen kaldırılacağı öğrenilen köprü inşaatına bugüne kadar 1.9 milyon YTL harcandığı belirtildi. İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin Mimarsinan'da yaptırdığı köprü inşaatı ile ilgili olarak, Büyükçekmece'de bulunan sivil toplum kuruluşları temsilcileri inşaatın tarihi köprünün siluetini bozduğu gerekçesiyle Kültür ve Turizm Bakanlığı İstanbul 1 Numaralı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kurulu'na şikâyette bulunmuştu. İnşaatın yapıldığı yerde inceleme yapan Anıtlar Kurulu da 2 Şubat tarihinde aldığı kararla yapımı durdurmuştu. Anıtlar Kurulu gerekçe olarak da, yeni
yapılan köprünün, 1565 yılında yapılan Kanuni Sultan Süleyman Köprüsü'nün siluetini bozmasını göstermişti.

1.9 MİLYON YTL UÇTU
'D-100 Karayolu, Mimarsinan kavşağı, Mustafa Kemal Bulvarı ve Marmara Caddesi kavşak yol düzenleme inşaatı' adı altında yürütülen kavşak inşaatı ile ilgili geçen hafta Bahçeşehir'de katıldığı bir etkinlikte açıklama yapan, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul'da yüzlerce kavşak inşaatı yapıldığını ve hepsinden haberinin olmasının mümkün olmadığını belirterek, şöyle demişti: "Köprüden haberim yoktu. İstanbul'da yüzlerce kavşak yapılıyor. Hepsini kontrol etmek mümkün değil. Eğer yıkılması gerekiyorsa yıkılacak." Topbaş'ın açıklamasının ardından dün köprülü kavşak inşaatının yıkımına başlandı. Bugüne kadarki süreçte inşaat için harcanan 1.9 milyon YTL ise çöpe gitti.

Bu haber 3365 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN