Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Sıfır faizli kredi verin, çürük bina kalmasın

Hürriyet –
OLASI bir deprem için zemin etüdleri yaptıran Belediye Başkanları "Sadece bizim çalışmamız yetersiz. Vatandaş ve hükümet de taşın altına elini sokmalı" diyor. Hükümetten yıkılma riski taşıyan binaların yeniden yapılması için sıfır faizli ve uzun vadeli kredi talep eden başkanlar vatandaşa da "Rant sağlamaya çalışmayın" uyarısında bulundu.

İSTANBUL’un olası bir depremden en az zararla kurtulması için belediyeler yeni bir formül üretti. Kentsel dönüşüm projelerini yeni yeni hayata geçirmeye başlayan İstanbul’daki bazı belediye başkanlarının görüşleri bir tek noktada birleşti. Başkanlar vatandaşın ve hükümetin de taşın altına elini sokması gerektiğini belirterek hükümetten finansal destek vatandaştan da belediyelere dönüşüm projelerinde yardımcı olmasını istedi. "Hükümet para vermesin en azından vatandaşa sıfır faizli uzun vadeli kredi sağlasın" diyen Belediye Başkanları, "Bu projelerde vatandaşta rant sağlamak için çalışmamalı" dedi.

KÜÇÜKÇEKMECE’DE 52 BİN BİNA TEST EDİLDİ:
Küçükçekmece Belediyesi bölge sınırları içerisinde 52 bin 300 binayı test etti. Binalarda kulanılan malzemeden, kolon sayısına kadar birçok araştırma yapan belediye yetkilileri 3’üncü etap çalışmaları için düğmeye basıyor. Bu çalışmalar sonucunda Küçükçekmece ilçesi sınırları içerisinde olası bir depremde etkilenebilecek yerlerin haritasını çıkaracaklarını söyleyen Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay "Zemin ve bina ile ilgili sakıncalı bölgelerin haritasını çıkarıyoruz" dedi. 5-6 ay içerisinde bölgenin yüzde 95’inde bu araştırmayı tamamlamış olacaklarını söyleyen Yeniay şu bilgileri verdi: "Hazırladığımız raporda, mühendislik hataları, yumuşak zemin ve kısa kolon araştırması yaptık ve binalara puan verdik."

FİNANSAL DESTEK SAĞLANMALI: Riskli yapılar için biran önce çalışmaların başlaması gerektiğini anlatan Yeniay, bazı yerlerin sadece güçlendirilmesi, bazı bölgelerin ise tamamen tasfiye edilmesi geretiğini söyledi. Deprem araştırmalarında kentsel dönüşüm projelerinin de önemli bir rol oynayacağını vurgulayan Yeniay, "Güçlendirmede çok abartılı rakamlarla yapılmıyor. Ancak her binaya da güçlendirme uygulamak yanlış olur. Çünkü bir çok bina ömrünü tamamlamış durumda. Yani bir an önce tasifiye yapmalı. Bu tasfiyeler sırasında vatandaşa da finansal destek sağlanmalı. Sıfır faiz ve uzun vadeli kredi imkanlarıyla anlaşmalar sağlanabilir" diye konuştu.

ZEYTİNBURNU’NDA 600 BİNA SAĞLAM: İlçe belediyelerin depreme karşı çok başarılı bir performans sergilemesi için hükümetten destek alması gerektiğini dile getiren Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın da önce depremle ilgili bazı yasaların çıkmasını istedi. "Elimizi taşın altına koyduk" diyen Aydın, Zeytinburnu’nda 1999 depreminden sonra yaklaşık 600 binanın inşa edildiğini ve bölgenin en sağlam yapılarının bu binalar olduğunu söyledi. Depreme karşı ilçe belediyeler, hükümet ve vatandaşın işbirliği yapması gerektiğini de anlatan Aydın şöyle konuştu: "Belediyelerin faaliyette bulunabilmesi için önce yasaların çıkması gerekiyor. Yasal altyapıyı hazırlamak birinci öncelik olmalı. Daha sonra vatandaşın da katkılarıyla olumlu sonuçlara ulaşılabilir."

Bu haber 3175 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN