Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Hem haşlanmayı önlüyor hem de tasarruf sağlıyor

Günümüzde duşa her girildiğinde, su sıcaklığının ayarı için belirli miktar su kaybı kaçınılmaz oluyor. Termostatik batarya isimli teknoloji istenilen su sıcaklığında, kısa sürede ve az su tüketerek, ani basınç değişikliklerinden doğabilecek haşlanma gibi sorunlar yaşanmadan duş alma imkanı sunuyor.

Banyolarda su sıcaklığını sabitleyen termostatik batarya teknolojisi, konutlarda yüzde 50 su ve enerji tasarrufu sağlıyor. Küresel ısınmanın tartışıldığı bugünlerde termostatik bataryanın su kullanımını azaltacağı belirtiliyor. Türkiye’de de kişi başına düşen su miktarı nüfusun artışıyla beraber, son 10 yılda 4 bin metreküpten, bin 430 metreküpe düştü. Gelecek 10 yılda nüfusun artmasına paralel olarak bu rakamın 1000 metreküpe düşeceği öngörülüyor. Su tasarruf özelliği nedeniyle 2007’nin termostatik batarya yılı olarak da ilan edilmesi planlanıyor. Termostatik batarya, duş başlığı, rezervuar ve lavabolarda kullanılabiliyor. Bu sistem, akan suyu istenilen derecede sabit tutuyor. Grohe firmasının patentini taşıyan termostatik batarya teknolojisi, basınç farklılıklarının ortaya çıkardığı ısı sorununu çözüyor. Termostatik batarya, 1996’dan beri Türkiye’de kullanılıyor.

İSTENİLEN SICAKLIĞI AYARLIYOR

Grohe Türkiye Genel Müdürü Hayri Bali, termostatik bataryayla yüzde 50 su ve enerji tasarrufu sağlandığını belirterek, bataryanın özelliklerini "Sıcak veya soğuk su şokuna karşı korur. Ani basınç farklılıklarını minimize eder. Su sıcaklığının sabitlenmesi, emniyet ve konfor sağlar. Sıcak veya soğuk sudan biri kesildiğinde, otomatik olarak diğeri de kesilir" şeklinde sıraladı.

Termostat teknolojisine sahip olmayan bataryalarda, duşa her girildiğinde, su sıcaklığının ayarı için belirli miktar su kaybının kaçınılmaz olduğunu dile getiren Bali, termostatik bataryaların, istenilen su sıcaklığında, kısa sürede ve az su tüketerek, ani basınç değişikliklerinden doğabilecek haşlanma gibi sorunlar yaşanmadan duş alma imkanı sunduğunu kaydetti.

Hayri Bali, Türkiye’de kişi başına düşen su miktarının her geçen yıl azaldığına dikkat çekerek, termostatik bataryanın bu sorunla mücadelede önemli uygulamalardan biri olduğunu aktardı.

Termostatik batarya sisteminin sadece duş başlıklarında değil, rezervuar ve lavabolarda da uygulanabileceğini aktaran Bali, şunları söyledi: "Bu sistem, çocuk emniyetinden, su, enerji ve zaman tasarrufuna kadar birçok avantajı beraberinde getiriyor. Tümüyle kullanıcının kontrolünde olan termostatik batarya teknolojisi, kullanıcıya sıcak ve soğuk suyun derecesini sabitleme imkanı veriyor. Bu sayede çocukların sıcak sudan haşlanma ihtimali de ortadan kalkıyor. Isının önceden ayarlanabilmesini sağlayan bu teknoloji sayesinde, kullanıcıların sıcak ve soğuk su şoklarına maruz kalmaları önlenmiş oluyor."

Termostatik duş bataryalarının fiyatları 99 Euro, banyo bataryalarının fiyatları ise, 150-269 Euro arasında değişiyor. Bu fiyat, piyasadaki normal batarya fiyatlarına yakın olarak görülüyor.

Su talebindeki artış nüfus artış hızının iki katı

SU, bireylerin ve ulusların devamlılığı için yaşamsal bir kaynak olarak görülüyor. Dünya nüfusunun artması, küresel ısınmaya bağlı iklim değişiklikleri, suyun yeryüzündeki dağılımı ve kullanım şekli, su ile ilgili ciddi sorunların ortaya çıkmasına yol açıyor. Son 10 yılda kısıtlı su kaynağı üzerindeki küresel su talebi 67 kat artmış durumda. Bu oran dünya nüfusu artış oranının iki katından fazla. Dünya nüfusunun 2025’de 8,3 milyara, 2050’de ise 10.12 milyara ulaşacağı tahmin ediliyor. Dünya genelinde 2,4 milyar insan yetersiz ve kalitesiz su nedeniyle sağlıksız koşullarda yaşıyor. Bu koşullar nedeniyle, Birleşmiş Milletler(BM), 22 Mart’ın ’Dünya Su Günü’ olarak kutlanmasına karar verdi.

Dört kişilik ailede 422 Euro tasarruf sağlıyor

DÖRT kişilik bir evde hergün dört dakikalık duş alınması durumunda su ve enerji harcamasının yıllık toplam bedeli 712 Euro olarak hesaplanıyor. Duş süresi 240 dakika olarak hesap edilen evdeki toplam su ve enerji harcaması tablosu şöyle:

Harcanan su miktarı: 138,76 metreküp

Harcanan enerji miktarı: 578,16 litre

Harcanan enerjinin bedeli: 162,59 Euro

Harcanan suyun bedeli: 549,83 Euro

Toplam bedel: 712,42 Euro

Termostatik bataryayla tasarruf edilebilecek tutar: 422,17 Euro

Hanife Baş - Hürriyet Emlak

Bu haber 3601 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN