Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

250 milyon dolarlık projede her evin bir ’lagün’ü olacak

Sinpaş’ın Samandıra’da yapımına başladığı 900 villadan oluşan Lagün projesinde her villanin önünde bir lagün (göl) olacak. 250 milyon dolar büyüklüğündeki bu projede yer alan göl, 35 bin metrekarelik bir alanı kaplayacak. Fiyatların 265 bin dolardan başlayıp, 1.1 milyon dolara kadar çıktığı proje üst gelir grubunu hedefliyor.

Daha önce gerçekleştirdiği Avangarden, Marenegro, Sealybria ve Aquacity projeleriyle dikkat çeken Sinpaş, Samandıra’da yapımına başladığı yeni projesiyle, müşterilerini lagün (göl) sahibi yapmayı planlıyor. Toplam 900 villadan oluşan ve 250 milyon dolar büyüklüğündeki Lagün projesinde, ayrıca 35 bin metrekarelik bir göl de yer alıyor. Fiyatların 265 bin dolardan başlayıp, 1.1 milyon dolara kadar çıktığı projede bir de binicilik kulubü yer alacak. Sinpaş Genel Müdür Yardımcısı Seba Gacemer ile, doğayla kucaklaşmayı sağlayan bir mimariye sahip olan Lagün projesini konuştuk.

Sinpaş’ın yeni projesi lagünü anlatır mısınız?

Anadolu Yakası’nın gözde villa yerleşim alanı Samandıra’da 450 bin metrekare alan üzerinde konumlandırılan Lagün, Boğaziçi Köprüsü’ne 15 dakika mesafede. Müstakil villalar, ikiz villalar, bahçeli ve teras evler olmak üzere 9 değişik ev tipinden oluşan, toplam 900 villalık bir proje. Projenin ilk etabında 138 ev satışa sunuluyor.

Projenin diğerlerinden ayrılan en önemli özelliği nedir?

Bu projenin en önemli özelliği villaların çevresinde lagünlerin olması. Konutları çevreleyen lagünler her ev için farklı güzellikte manzara olanağı sağlamakta. Lagün’de bu manzarayı bozan bir trafik olmaması için yeraltına alınmış otoparklar da önemli bir detay. Ayrıca binicilik kulübü, açık kapalı manejleri ile İstanbul’da farklı bir yaşam kültürü oluşturuyor. Projede 35 bin metrekarelik dev bir göl de dizayn edildi. Toplam su alanı dahil yaklaşık 70 bin metrekarelik yeşil alan düzenlemesi yapılıyor.

Konutların özellikleri neler?

Lagün manzarasının yanı sıra keyif terasları, yaşam kalitesini yükseltecek oranda yeşil alan zenginliği, göl çevresindeki yürüyüş ile doğa ile hergün kucaklaşma fırsatı, modern çizgilerdeki mimari ile birleşiyor. Büyük camlı mekanlar ile doğayla iç içe olma duygusunu pekiştiriliyor. 24 saat güvenlik sistemi var. Kamera sistemi ile evindeki televizyondan siteyi izleyebilme, telefon sistemi ile de komşularıyla dahili hattan ücretsiz konuşabilme, site içerisinde her yerden internete erişim imkanı gibi olanaklar da Lagün yaşantısındaki hizmetler.

Şu anda proje ne aşamada? Bitiş tarihi nedir?

Lagün’de projeye Ocak 2007’de başladık. Hafriyat ve temel çalışmaları sürüyor. Projedeki evler, Mart 2009’da teslim edilecek.

Konutların büyüklükleri nedir? Kaç çeşit konut var?

Büyüklükleri 209 ile 749 metrekare arasında değişen büyüklüklerde, 5 farklı mimaride 9 farklı büyüklükte ev bulunuyor.

Fiyat aralığıyla ilgili neler söyleyeceksiniz?

Projede fiyatlar 265 bin dolardan başlıyor. 1.1 milyon dolara kadar çıkıyor.

Satışlara ne zaman başladınız?

Satışlarımız 3 Mart cumartesi günü başlayacak.

Sosyal alanlarda neler var?

Wellness-spa merkezi, fitness, sauna, tamamı sağlık ürünlerinden oluşan vitamin bar ve açık-kapalı manejler ile binicilik tesisleri sosyal ortak alanlar içerisindeki hizmetlerdir.

Kimlere yönelik bir proje bu?

Gelir grubu açısından baktığımızda üst gelir grupları olan B plus, A ve A plus grubuna yönelik bir proje. Lagün, ortak yaşam kültürüne sahip farklı yaş ve meslek gruplarını, fiyat alternatifleri ve ev seçenekleri sayesinde bir arada yaşatabilecek şekilde tasarlandı.

Projenin büyüklüğü nedir?

Bu yaklaşık 250 milyon dolarlık bir proje.

Dar gelirliler için faizin daha da düşmesi gerekiyor

Sektör 2007’de nasıl bir seyir izler? Mortgage Yasası’nın etkileri nasıl görülür?

Bugün konut sektörüne baktığımızda sürekli yeni proje üreten, bu projeleri üretirken yeni projeler geliştirebilen firmaların ayakta kalacağını düşünüyoruz. Bugün gayrimenkul en garantili yatırım aracı olarak gözüküyor. 2007 yılında da konut piyasası hareketli olacak. Halen her gelir gruplarında konut ihtiyacı söz konusu. Sinpaş, sektörün kötü dönemlerinde de iyileşmeye başladığı dönemlerinde de hep aynı bakış açısıyla yeni projelere imza attı.  Mortgage Yasası ile birlikte konut sektörü günlük yaşantımıza çok daha fazla girecek. Uzun vadeli kredilendirme ile ev sahibi olma yolunu açacak olan bu yasa, ihtiyaç sahiplerine hitap edecek. Alt gelir gruplarının da faydalanabilmesi için kredi faizlerinin daha da düşürülmesi gerekiyor.

Lagün nedir

Lagün’ün Türkçe karşılığı deniz kulağıdır. Denizden bir şekilde koparak oluşan göle lagün denir. Bir kıyı şeridiyle denizden ayrılan değişken tuzlulukta su kütlesi. Küçük de olsa denizle bağlantısı bulunabilir. Küçükçekmece Gölü ve Büyükçekmece Gölü lagündür.

Demet Cengiz Bilgin - Hürriyet Emlak

Bu haber 7013 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN