Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Aman Ataşehir duymasın

Varyap Varlıbaşlar ve Teknik Yapı Ortak Girişim Grubu, 'karşı yakaya haksızlık olmasın diye' çok ilgi gören Ataşehir'deki Uphill Court projesinden Bahçeşehir'e de kurma hazırlıklarına başladı

TOKİ'nin gelir paylaşımı esasına göre inşa edilecek proje, 80 dönüm genişliğinde olacak. Yine Uphill Court adını taşıyacak projede 450 dairenin yanı sıra 'diğer yaka'da bulunmayan 200 villa inşa edilecek

Bahçeşehir'in Ispartakule mevkiinde bulunan 80 dönümlük alanda projeyi hayata geçireceklerini ifade eden Varyap Varlıbaşlar Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Varlıbaş, sitenin bittiğinde denizi ve gölü görebileceğini söylüyor. Varlıbaş, şöyle devam ediyor:

"TOKİ'nin gelir paylaşımına dayalı ihalesine Ortak Girişim Grubu olarak katıldık ve burası da bize nasip oldu. Oradaki projemiz Ataşehir'e göre birçok farklılıklar taşıyacak. Mesela Bahçeşehir Uphill Court'ta villalarımız da bulunacak. Burada tüm Bahçeşehir'in sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak nitelikte bir tesis yapmayı da planlıyoruz."

Teknik Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım ise iki adet sosyal tesisin kalp şeklinde olacağını belirtiyor. Durbakayım, proje hakkında şu bilgileri veriyor:

"Sosyal tesisler de modern bir huzurevi ve misafirhane dahi bulunacak. Buralarda sinema, tiyatro, oyun ve eğlence alanları, kreş ve okul gibi donatılar olacak. Bahçeşehir'in marka bir sosyal alanı haline gelecek. 15 ile 20 civarında müstakil tek villa ve 120 - 150 arasında bitişik villalar ve 450 civarında da daire inşa edeceğiz. Bize gelen talepler doğrultusunda bu planlamayı yaptık. Şu anda şantiyemiz kuruluyor. 3 ay içerisinde de çalışmalarımıza başlayacağız."

'Herşeyin bir bedeli var'

Süleyman Varlıbaş, proje hakkında şu bilgileri veriyor:

"Biz müşterilerimize sadece bir daire yapıp satmıyoruz. Bir yaşam alanı oluşturuyoruz. O insanların bekledikleri yaşam standartını yükseltecek yaşam alanları tasarlıyoruz. Bahçeşehir'deki projemizi de hayal ettiklerini hayata geçirecekleri şekilde planlıyoruz. Artık yılların bize verdiği tecrübeler doğrultusunda çok iyi birer gözlemci olduğumuzu söyleyebiliriz. Herhangi bir projeye başlarken 'Biz bu sitenin sakini olsak burada ne ararız, ne olsaydı daha rahat ederdik, ya da mevcut sitelerde ne var da insanlar bunlardan rahatsız oluyorlar, insanların yaşadıkları yerden beklentileri nelerdir' sorularına cevap arıyoruz ve bunları ortaya çıkartıyoruz."

Daireleri pahalı sattıkları eleştirilerine katılmadıklarını ifade eden Nazmi Durbakayım eleştirilere şu yanıtı veriyor:

"Uphill Court projelerinde bu yaşam biçiminin içerisinde yaşamak isteyenler, kendilerine uygun olan ölçü ve fiyatlara sahip daireyi seçebilirler. Bizim hedef kitlemiz yüksek gelir grubuna dahil insanlar değil, entellektüel ve çalışan beyaz yakalı kesim. Ancak mutlaka İstanbul'un gözde yerleşimlerinde oturmanın da bir bedeli var."

Varyap Varlıbaşlar

1976 yılında kurulan Varyap, sağlık, bilişim ve turizm alanında hizmet veren Varlıbaşlar Grubu'nun inşaat ile ilgili ayağını oluşturan şirket. Şirketin başında, Trabzonlu ailenin ikinci nesil üyesi Süleyman Varlıbaş bulunuyor. Varyap Varlıbaşlar'ın referansları arasında Ankara Atatürk Orman Çiftliği içerisindeki Tekel'in Türkiye'deki ilk viski fabrikasınının yapımı bulunuyor. Bunun yanı sıra yine Tekel'in alkol damıtma, tuz üretim ve arıtma tesisleri de firma tarafından yapılmış. Firmanın üstlendiği diğer projeler arasında okul, hastane ve üniversite kampüslerinin yanı sıra altyapı ve taahhüt projeleri bulunuyor.

Çocuklar işin başında

Ataşehir'deki Uphill Court Varyap Varlıbaşlar ve Teknik Yapı'nın kurdukları Ortak Girişim'in ilk projesi. Vakti zamanında Süleyman Varlıbaş, Nazmi Durbakayım'dan daire alırken, kendisinin ciddiyetini, titizliğini ve samimiyetini kendi yapısına uygun görmüş. O zamanlar başlayan arkadaşlık bugün bir ortaklığa dönüşmüş. Çocukların da inşaat mühendisi olması, iki arkadaşa bu birlikteliğin uzun süre süreceğini düşündürüyor. Zira, ikili bugün kendi şirketlerinde de çocuklarının kendilerinden sonra geldiğini ifade ediyor. Nazmi Durbakayım, "İki firma kendi içlerinde kurumsal firmalar. Biz olmadığımız zamanlar aile bireyleri işin başında. Şu anda Uphill Court projesinde çocuklarımızın bir tanesi şantiye, diğeri de pazarlama işleriyle meşgul. Her ikisi de inşaat mühendisi oldukları için işlerine hakim durumda bulunuyorlar" diye konuşuyor.

Teknik Yapı

Teknik Yapı'nın Yönetim Kurulu Başkanı Nazmi Durbakayım 1974 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi'nden mezun olduktan sonra mesleğe adımını attığını söylüyor. Fabrika ve konut üretimini birarada sürdürdüklerini anlatan Durbakayım, ilk zamanlar konut inşa etmenin kendisi için hobi olduğunu ifade ediyor. Durbakayım, Teknik Yapı olarak birçok tekstil fabrikası yaptıklarını, ancak krizden sonra sanayicilerin yatırım yapmamalarının kendilerini konut üretimine ittiğini kaydediyor.

Katar'dan teklif var

Beraber kurdukları Ortak Girişim Grubu olarak birçok proje hayata geçirmeyi planladıklarını ifade eden Süleyman Varlıbaş, "Önümüzdeki günlerde Emlak GYO'nun İzmir'deki ihalesine birlikte katılmayı düşünüyoruz. Eğer alırsak, Uphill'i İzmir'e de taşıyacağız" diyor. Varlıbaş, Katar'da Uphill Court inşa etmek üzere teklif aldıklarını da söylüyor.

Uphill Court projesine gerek yurtiçinden gerekse de yurtdışından ciddi talep gördüğünü ifade eden Nazmi Durbakayım ise "Yurtdışında da projemiz takip ediliyor ve oradan da Ataşehir için sipariş verenler var. Bunun dışında Ankara ve İzmir gibi bölgelerden de talep geldiği için 'Niye gitmeyelim' diye düşündük. Bunun için teşkilatımızın hazır olması gerekiyor. Her yöreyi kendine göre etüt edip, orada olabilecek bir projeyi hayata geçirmek istiyoruz." diye konuşuyor. Durbakayım, Arnavutluk'ta da ciddi konut açığı olduğunu, gelecekte bunu değerlendirebileceklerini de anlatıyor.

Uphill Court Ataşehir

Türkiye'de butik tarzda uygulanan ilk çok katlı konut projesi olan Uphill Court, İstanbul'un Avrupa yakası dahil tüm alışveriş, iş ve eğlence merkezlerine çok kısa sürede bağlantı sağlayan Ataşehir bölgesinde bulunuyor.

100 bin metrekare alanda yapılacak 17 blok ve 2 kulede genişlikleri 60 ile 400 metrekare arasında değişen 1744 daire bulunması planlanıyor. Uphill Court'da ayrıca 5 bin metrekare üzerinde alışveriş merkezi, 90 bin metrekareye kapalı otopark ve 75 bin metrekareye de yeşil alan ve sosyal tesislerin yapılacak. Tüm dairelerde Gaggenau?nun ankastre mutfakları standart olarak yapılacak.

Limuzin servisi de var

Laundry, catering, restoran, kitap evi, birçok markanın mağazası olan çarşı, limuzin servis, taksi, berber, kuaför, lostra salonu, gazeteci, eczane, sağlık evi, bar, cafe, Türk hamamı, Fin hamamı ve sauna servisleri bulunacak Residence'dan sitede oturanlar faydalanabilecek.

Uphill Court'un sosyal imkanları oldukça geniş. Bunlar arasında biri kapalı olmak üzere toplam 7 havuz, tenis kortları, basketbol sahası, golf vuruş alanı, mini golf alanı, yürüyüş parkuru, çocuk oyun parkları, yüzme havuzları ve jakuzi alanları yer alıyor.

Projedeki güvenlik ise "akıllı çip"ler yardımıyla sağlanacak. Bu akıllı çipler sayesinde otoparka ve sosyal alanlara kontrollü giriş çıkış sağlanacak.

Limuzin servisinden özel helikopter pistine 'detaylı' ulaşım özelliklerinin de dahil edildiği servislerde bitki ve evcil hayvanların güvenle bırakabileceği Natura ve Animal Park gibi alanlar da düşünülmüş. Ayrıca çocukların huzurla bırakabileceği Uphill Kids de projenin özellikleri arasında.

Toplam 809 daireden oluşacak Uphill Court'un 2. fazı geçtiğimiz hafta satışa çıktı. Buna göre Fiyatları 173.800 ile 1.057,900 YTL arasında değişen daireler ilk fazda olduğu gibi randevu sistemiyle satışa sunuldu.

FİYATLAR

Normal daireler

Daire Tipi

Genişlik (Metrekare)

Fiyat (YTL)

1 + 1

67 - 70

173,800

2 + 1

99 - 136

273,100

3 + 1

140 - 153

301,200

4 + 1

185 - 200

445,600

5 + 1

228 - 283

686,600

6 + 1

253 - 250

649,500

Residence

Daire Tipi

Genişlik (Metrekare)

Fiyat (YTL)

2 + 1

113 - 127

397,000

3 + 1

134 - 158

479,500

5 + 1

256

1,057,900

Milliyet - 16-11-2005

Bu haber 5620 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN