Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Türkiye’nin en büyük yatırım projesi Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi

HÜRRİYET-- İpek ARIOĞUL

Tamamı yerli sermaye ile gerçekleştirilen Türkiye’nin en büyük yatırım projesi olarak dikkat çeken Antares Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 29 Ekim’de Etlik’de açılıyor. Antares, sinemadan bowling’e eğlence alanları, 6 bin kişilik otoparkı, 2 bin kişilik food-court’u ve lüks konut alanıyla Ankaralıların yeni adresi olacak. Proje tamamlandıktan sonra alışveriş merkezinde 6 bin kişi istihdam edilecek.

ANKARA’NIN dev alışveriş merkezlerine bir yenisi daha ekleniyor. Etlik’te inşaatı devam eden ANTARES Alışveriş ve Yaşam Merkezi, 350 milyon dolar yatırım bedeli, 15 salonluk sinema kompleksi, 183 mağazası, 6 bin araçlık otoparkı ve lüks konutlarıyla başkente yepyeni bir soluk getirecek.

ORTAK GİRİŞİM Tamamı yerli sermaye ile gerçekleştirilen, Türkiye’nin en büyük yatırım projesi Antares, Birlik Yapı A.Ş. ile NATA İnşaat’ın ortak girişimi Dolunay İnşaat tarafından hayata geçiriliyor. "Kızıl Dev" veya "Akrebin Kalbi" olarak adlandırılan yıldızdan ismini alan, 134 bin metrekare arsa üzerine kurulu Antares’de kiralanabilir 220 mağazanın yanı sıra 2 bin kişilik food court, 4 bin metrekarelik bir bowling salonu, elektronik mağazaları, oto bakım ve yıkama gibi özel aktivite alanları bulunuyor. Proje Müdürü Uğur Göksel, ANTARES’i 29 Ekim 2007’de açmayı hedeflediklerini belirterek, şunları söyledi:

6 BLOK KONUT Antares Yaşam Merkezi ise yaklaşık 50 bin metrekarelik arsa üzerine kurulu. Toplam yatırım değeri 121 milyon dolar olarak öngörülen bu merkezde, konut bloklarının girişlerinde özel tasarlanmış lobiler, 7 bin metrekarelik bir sosyal yaşam merkezi ve 38 bin metrekarelik bir otopark bulunuyor. Konut merkezinde açık ve kapalı yüzme havuzu, fitness merkezi, sauna, hamam ve tenis kortları yer alıyor. Göksel, konutların en ayrıcalıklı özellikleri arasında muhteşem bir Ankara manzarası, konutlara güvenli geçiş ayrıcalığı, uluslararası standartlara uygun ısı ve ses yalıtımı olduğunu kaydetti.

Antares: Akrebin kalbi

ANTARES ismi halka açık bir isim yarışması ile belirlendi ve 10 binin üzerindeki isim önerisinden "Antares" adını öneren 2 kişi 2 bin 500’er YTL para ödülü ile ödüllendirildi. Güneşten 60 bin kat daha parlak ve 400 kat daha büyük olan ve "kızıl dev" ya da "kalb al akrab" yani "akrebin kalbi" anlamına gelen Antares, Samanyolu’nun parlak yıldızları içinde en kırmızı olanlarından. Konsept danışmanlığını başta İngiltere olmak üzere dünyadaki pek çok metropolde önemli alışveriş, iş ve yaşam merkezi projelerine imza atan, köklü İngiliz mimarlık şirketi Chapman Taylor LLP’nin yaptığı Antares’in mimari projesini A Tasarım Mimarlık yürütüyor. Genişliği 150, uzunluğu 340 metre olan 2 ana kata sahip Antares’in katlarındaki 16 metre genişliğindeki ferah sokak yerleşimi sayesinde her mağazanın eşit koşullarda algılanmasına olanak veriliyor ve gün ışığının aydınlattığı alanda hem ziyaretçilerinin hem de mağaza sahiplerinin dış dünya ile bağları korunuyor.

6 bin kişi istihdam edilecek

"İnşaatta çalışan personel ve işçi sayısının 1500-2000 rakamına ulaşacağı tahmin ediliyor. Proje tamamlanıp hayata geçtikten sonra ise iş ve alışveriş kısmında istihdam edilecek çalışan sayısının 6 bin kişi olacağı düşünülüyor." Toplam 84 bin 500 metrekarelik alan üzerine kurulu alışveriş merkezinde, 16 bin metrekare yüksek katlı ofis bloğu, 6 bin araç kapasiteli kapalı ve açık otopark, servis alanı ve müştemilat bulunuyor. Göksel, alışveriş merkezi için anlaşma aşamasında bulunan 220 kiralanabilir alan için 3 bine yakın talep olduğunu kaydetti. Merkezde, REAL Hipermarket ve Yapı Marketi Praktiker de bulunuyor.

Bu haber 13527 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN