Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

TOKİ 100 bin anahtar dağıttı

Türkiye – 21.02.2007
 
ANKARA - Toplu Konut İdaresi (TOKİ), Batman’dan Tekirdağ’a, Samsun’dan Mersin’e gecekondulaşmaya çarpık kentleşmeye fırsat vermiyor. Türkiye’nin 81 ilinde 225 bin konutun yapımına başlayarak rekor kıran TOKİ; alt gelir ve yoksullara yönelik sosyal konut projelerine de hız vermeye hazırlanıyor. Toplu Konut İdaresi, 1 Ocak 2004-1 Ocak 2007 döneminde 81 il, 267 ilçede ve 628 şantiyede toplam 225 bin konutun yapımını başlattı. Dört yıllık dönemde 100 bin konutun sosyal donatıları ve çevre düzenlemeleriyle birlikte tamamlayarak hak sahiplerine dağıtan TOKİ; bir başka deyişle 100 bin ailenin hayalini 100 bin anahtar dağıtarak gerçekleştirdi. Söz konusu konutların içinde 106 bin 237’si dar ve orta gelir, 46 bin 632’si alt gelir ve yoksul grubuna ait iken, 20 bin 137’si gecekondu dönüşüm, 6 bin 749’u afet konutu ve 2 bin 96’sı tarımköy uygulamaları olmak üzere toplam 181 bin 851 sosyal konut bulunuyor. Geriye kalan 43 bin 149 konutu “arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı projeleri” kapsamında üreten TOKİ; bu projelerden elde ettiği gelirle sosyal konutları finanse ediyor.

İki yılda 3 milyar YTL gelir
İdare, gelir paylaşım projelerinden bugüne kadar 1.5 milyar YTL gelir elde ederken, bu rakam önümüzdeki iki yıl içinde toplam 4.5 milyar YTL’ye çıkacak. Sadece konut yapımıyla yetinmeyen konutları sosyal donatılarla zenginleştiren TOKİ, son 4 yılda 250 okul, 200 ticaret merkezi, 43 spor salonu, 35 kütüphane, 7 hastane, 47 sağlık ocağı ve 161 ibadethanenin yapımını başlattı. TOKİ; çevre düzenlemeleri kapsamında yaklaşık 13 milyon metrekare yeşil alan düzenlemesi, 2 milyon ağaç dikimi ve 3 milyon çalı peyzajı yaptı. Başbakan Recep Tayip Erdoğan TOKİ projelerinin hedefini alt gelir grubu ve yoksulların ev sahibi olması ile kentsel yenileme olarak açıklarken, TOKİ bu direktif doğrultusunda önemli fırsatlar sunuyor. Alt gelir grubu (dullar, yaşlılar ve yetimler) için 65-75 metrekare büyüklüğünde konutlar üreten TOKİ; 3 bin 500 YTL peşin ve konut tesliminden sonra başlayan ortalama 200 YTL taksitlerle 15 yıl vadeli konutlar satıyor. Ayrıca yoksullar için üretilen 55-65 metrekare büyüklüğünde konutlar da, peşinatsız ve 100 YTL’den başlayan taksitlerle 20 yıl vadeli satışa sunuluyor.

Bu haber 3361 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN