Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Mortgage’da vergi teşvikini Allah göstermesin, faiz insin!

Hürriyet
 
Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Mortgage kapsamında vergi teşviki konusuna ilişkin "Allah göstermesin" dedi. Unakıtan "Öyle bir teşvik düşünmediğim için hesap da yapmıyorum. Olmaz inşallah" derken, belli kesime yönelik bir teşvikin vergide adaletsizlik yaratacağını vurguladı. Unakıtan teşvikten çok, faizlerin inmesi gerektiğini söyledi.

MALİYE Bakanı Kemal Unakıtan, Meclis genel kurulunun gündemine gelmesi beklendiği sırada Mortgage’da vergi teşviği istemediklerini açıklarken, "Öyle bir şeyi Allah göstermesin, istemiyoruz" diye konuştu. Sonuçta kararın Meclis’e ait olduğun söyleyen Unakıtan, "Ama böyle bir şey beklemiyorum. Beklemediğim için hesap bile yapmadım" dedi.

FAİZ DAHA ÖNEMLİ: CNN Türk’te Enis Berberoğlu’nun sorularını yanıtlayan Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Mortgage yasa tasarının TBMM Genel Kurulu’nda ele alınmasının beklendiği sırada teşviğe karşı olduğunu bir kez daha dile getirdi. Unakıtan, bu yönde bir karar beklemediğini söyledi. "Meclis ne karar verirse o olur, zaten Meclis kararının adı kanun" diyen Unakıtan, yine de vergi teşviği için "Öyle bir şeyi Allah göstermesin, istemiyoruz. Böyle bir teşvik beklemiyorum. Beklemediğim için hesap bile yapmadım" dedi. Söz konusu teşviğin belli bir kesime uygulanacağına dikkat çeken Unakıtan, bunun da vergi de adaletsiz yaratacağını vurguladı. Unakıtan, "Orada vergi muafiyetinden ziyade faizlerin inmesi lazım" diye konuştu.

BAŞARIMIZ GÖLGELENMESİN: Unakıtan, son 30 yılın en başarılı bütçesi olarak gösterilen 2006 yılı bütçesine Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) aktarılan tutarın 3.7 milyar YTL olduğunu belirtti. Bütçenin başarısının gölgelenmemesini isteyen Unakıtan, TMSF’den geçen yıl bütçeye aktarılan kaynağın 700 milyon YTL’sinin vergi, 3 milyar YTL’sinin ise cezalar, gecikme faizi gibi vergi dışı gelirlerden olduğunu kaydetti. Unakıtan, geçen yılki bütçede hedeflerin yakalandığını, elde edilen başarıya yönelik eleştirilerin doğru olmadığını dile getirirken, "Ağzınla kuş tutsan birileri, kanadını yandan tuttu diyor, biri yok diğer kanadı iyi tutamadı gibi laflar ediyor. Bunlar sırf başarıya toz kondurmak için söylenen laflar" diye konuştu.

SEÇİM BİR TAKVİM DEĞİL: İstihdamın üzerindeki vergi yükünün azaltılması gerektiğini ve bunu bu yıla yetiştirmeyi çalıştıklarını anlatırken "Seçim bir takvim değil, öncesinde ya da sonrasında mutlaka yapmamız lazım" diyen Unakıtan, cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin ise şunları söyledi: "Zamanı belli. Kim seçecek o da belli. Hepsi belli. Belli olmayan bir şey yok. Bir kişi seçilecek, zamanı gelince kim aday gösterilirse o seçilecek. Seçilemeyecek diye bir şey var mı? Yok. Demek ki burada bir risk yok."

CUMHURBAŞKANI ADAYI DEĞİLİM: Başbakan Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanlığı adaylığı konusunda ise Amerika’da yatırımcılarla yaptığı toplantılarda söylediği, "Bir bildiğim var o da ben olmayacağım. Benim dışımda herkes olabilir" sözünü aktaran Unakıtan, adayın Meclis dışından olmayacağını da vurguladı.

Faiz düşse köşeyi dönerdik

GÖREVE geldiklerinde 65 milyar YTL olan vergi tahsilatının 2006’da 151 milyar YTL’ye ulaştığını söyleyen Unakıtan, rakamlarla desteklediği başarılarını anlatırken "Yürüyüşümüz değişir demiştim ya şimdi oturuşumuz değişti" dedi. Yunanistan, Belçika, İtalya gibi ülkelerin daha çok borçlu olmalarına rağmen ülke risklerinin düşük olmasını AB ile açıklayan Unakıtan, şöyle konuştu: "AB’ye girildiği an otomatikman ülke riski ve faiz yükünün düşüyor. Ben de o faizi ödesem, köşeyi bile dönerdik. AB’ye girelim derken, laf olsun diye söylemiyoruz."

Bu haber 6296 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN