Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Gökdelen inşaatlarını durdurup metroya hız verilmeli

Sabah – 26.01.2007
 
Gürtuna'ya göre, İstanbul ulaşımında metro kullanımı yüzde 40'a, deniz yolları kullanımı yüzde 10'a çıkarılırsa trafik sorununda çözüm sağlanır.

İSTANBUL'DA
Hükümet-Belediye işbirliği ile üretilen arazi kullanım politikaları, şehircilik ilkelerine aykırı ve İstanbul'u tüketiyor. "Rantiye Şantiyeleri" de trafiği çökertiyor. Bir yandan TOKİ, TCDD, Bayındırlık Bakanlığı, Turizm Bakanlığı; diğer yandan belediyeler gibi bir çok kuruluşa plan yapma yetkisi verilerek İstanbul '7 kocalı Hürmüz'e çevrildi. Seyrantepe ve Maslak bölgesindeki yoğun yapılaşma nedeniyle; Haliç, Karaköy ve Taksim'den başlayarak, 1 ve 2. köprülere hatta Maslak ve İstinye'ye kadar yaşanan trafik yoğunluğu daha da artacak. İstanbul trafiği çözülmek bir tarafa, artarak kronikleşecek. Karayolu ulaşım sistemlerinin çökmesi gibi şehircilik, estetik ve altyapı sistemleri de çökecek. Su, atık su, doğal gaz, yağmur suyu sistemlerini yenilemek gerekecek. Bu durum, şehir halkına da 20-25 milyar dolar civarında yeni bir yük getirecek.
 
ULAŞIM 35 DAKİKAYDI
 
1998'de İstanbul'da kişi başına düşen ortalama seyahat süresi 59 dakika iken, 2004'te 35 dakikaya indirmiştik. Hedefimiz 20 dakikaydı. Şimdi ise İstanbul halkının ömrü yolda geçiyor. Bunun bedeli ise; ekonominin yavaşlaması, üretimin düşmesi ile insan ve kamu sağlığı kaybı olarak ödenecek. Çözüm mümkün. Bu da 1999'da yürürlüğe koyduğumuz, ulaşım master planının kesintisiz uygulanması, yerleşim ve nüfus öngörülerinin korunması. Asıl hedef ulaşımda entegrasyon ve toplu taşıma olmalı. Toplu taşıma ise raylı sistem ekseni üzerinde deniz ve kara ulaşımıdır. Raylı sistemlerin İstanbul'daki ulaşım içindeki payının yüzde 40'a, denizin ise yüzde 10'a çıkarılması gerekir.

Bu haber 2899 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN