Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Kayıp 8 bin tapu bulundu

Zaman - 05.02.2007
Vakıflar Genel Müdürlüğü, üç yıl önce başlattığı Coğrafi Bilgi Sistemi projesi sayesinde yıllardır kayıp olan 8 bin civarında tapuya ulaştı.

Kısa bir süre önce sonuçlanan projeyle, kayıtlarda 59 bin 62 olarak geçen mülk sayısının gerçekte 67 bin 521 olduğu ortaya çıktı. Tespit edilemeyen vakıf işgalcilerinin sayısı da 30 bin olarak belirlendi. İstanbul ve Antalya'da yaşanan işgallerle ilgili yasal işlem başlatıldığını belirten Vakıflar Genel Müdürü Yusuf Beyazıt, "Arazilerimizin yarısı işgal altında." diyor. Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Kenan Karadeniz de, ilk defa yapılan bu proje sayesinde gerçek bilgilere ulaştıklarını söylüyor.

Kayıp olan tapular ve işgalci sayısını da net olarak tespit ettiklerini kaydeden Karadeniz, vakıf arazilerindeki en ufak bir değişikliği elektronik ortamdan takip edeceklerini bildiriyor. Genel Müdür Yardımcısı, 30 bin vakıf işgalcisine geriye dönük 5 yıl işgal ücreti tahakkuk ettireceklerini açıklıyor. Gecekondu, işyeri, ev işgalleri olduğunu kaydeden Kenan Karadeniz, bu sorunu Hazine'yle takasa giderek çözdüklerini, çalışmadan sonra kimsenin mülkleri işgal edemeyeceğini kaydediyor. Tapu müdürlüklerinin tek tek taranarak vakıf mülklerinin tespit edildiğini, ardından da tapu fotoğraflarının ve imar haritalarının elektronik ortama aktarıldığını açıklayan Vakıflar Genel Müdür Yardımcısı Karadeniz, 24 bölge müdürlüğüne mimar ve harita mühendisleri görevlendirdiklerini belirterek, değişikliklerin anında tespit edilerek verilerin güncelleneceğini söylüyor.

En çok arazi işgalinin yaşandığı illerin başında İstanbul ve Antalya geliyor. Antalya'da 4 bin adet taşınmazdan 3 bin 800'ü gecekondular tarafından işgal edilmiş durumda. Antalya Vakıflar Bölge Müdürü Mustafa Emek, yıllar önce arazi mafyasının vatandaşlara sattığı bu arazilerin peşine düştüklerini ifade ediyor. Vakıf taşınmazlarının envanterini çıkararak elektronik ortama aktarılıp sorgulamasını kapsayan proje, 850 bin Yeni Türk Lirası'na bir firmaya ihale edilmişti.

Bu haber 3140 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN