Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Acaristanbul hakkındaki encümen kararı

Zaman - 06.02.2007
 
Çevre ve Orman Bakanlığı'yla Beykoz Belediye'sini karşı karşıya getiren encümen kararının revize edileceği öğrenildi. Belediye encümeninin bugün toplanarak, daha önce aldığı Acaristanbul villalarının 'müktesebat hak' kararını değiştirmesi bekleniyor.
 
Beykoz Belediyesi Acaristanbul'la ilgili kararını revize etmek için toplanacak. Geçen hafta aldığı villaların mevcut durumunu 'kazanılmış hak' olarak kabul eden kararına tepki gösteren Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin, Ankara'ya çağırdığı Belediye Başkanı Muharrem Ergül ve Encümen Başkanı Yüksel Baki'den encümenin aldığı kararı revize etmelerini istediği öğrenildi.
 
Bakanlık'ta yapılan toplantıda Pepe'nin, encümen kararının hukuki olmadığını, atıfta bulunulan Danıştay kararlarının da örnek teşkil etmediğini söylediği öğrenildi. Pepe'nin görüşlerine itiraz eden Baki'nin Adalet Bakanlığı'ndan konuyla ilgili yetkililerle de görüştürüldüğü kaydedildi.
Osman Pepe'nin isteği üzerine Orman Genel Müdürlüğü aracılığıyla belediye encümeni kararına karşılık bir itiraz dilekçesi hazırlandı. Dün encümen üyelerini toplayan Başkan Ergül, dilekçeyi görüştü. Acaristanbul konusu bugünkü encümen toplantısında yeniden ele alınacak. Bakanlığın isteği doğrultusunda encümen kararından "kazanılmış hak" ibaresinin çıkarılarak, Danıştay gerekçeli kararın beklenmesi yönünde yeni bir kararın alınması bekleniyor. Bakanlık ise İmar Kanunu'nun yıkım içeren 32. ve 42. maddelerine de atıfta bulunulmasını istiyor. Ancak, bazı encümen üyeleri bu talebe karşı. İsminin açıklanmasını istemeyen bir encümen üyesi, yıkım kararı vermenin kanuni dayanağı olmayacağını savundu.
 
Belediye Başkanı Muharrem Ergül ise encümen üyelerinin tamamının aynı fikirde olmasının beklenemeyeceğini, oy çokluğuyla da karar alınabileceğini belirterek yıkıma yeşil ışık yaktı. Acaristanbul ile ilgili ruhsatın kendisinden önce verildiğini söyleyen Ergül, "Belediyeyi ve Beykoz'u korumak zorundayım. Orman Bakanlığı ile karşı karşıya olmamız söz konusu değil. Ancak iki kurum arasında mevzuat farklılığı var. Sıkıntı ondan kaynaklanıyor." açıklamasında bulundu. Bakan Pepe'nin Acaristanbul'daki villaların yıkılacağını açıklamalarına rağmen Beykoz Belediye Encümeni, villaların mevcut durumunu da müktesep hak kabul etmişti.

Bu haber 3406 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN