Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

6 yılda 8 milyon konut yapılacak

Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği’nin (GYODER) 6’ıncı Olağan Genel Kurul Toplantısı 22 Ocak 2007 Pazartesi günü dernek merkezinde gerçekleştirildi.  Toplantıda, Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Bekir Cumurcu (Nurol GYO), Başkan Yardımcılığına Nurhan Azizoğlu (Turkent Gıda ve Turizm), Saymanlığa ise Feyzullah Yetgin (Emlak GYO) seçildi.

Management Plus Danışmanlık Eğitim Hizmetleri ve Altın Anahtar Dergisi iş birliği ile düzenlenen "Konut ve Yapı Sektöründe Kurumsal Gelişim ve Marka Konferansı" gayrimenkul sektörü temsilcilerinin katılımıyla Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nda gerçekleştirildi. konferansta, rekabetin gittikçe artmaya başladığı sektörde, günümüzün vazgeçilmezleri haline gelen kurumsal gelişim sürecinin önemi ve markalaşma konuları ele alındı. GYODER eski Başkanı Haluk Sur, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye’de bulunan 10’u halka açık 17 adet gayrimenkul yatırım ortaklığının yaklaşık 4 milyar dolar net aktif büyüklüğe ulaştığını söyledi.

Sur, 2013 yılına kadar Türkiye’de 8 milyon yeni konutun yapılacağına da dikkat çekerek, "Bu da, Gayri Safi Milli Hasıla (GSMH) içinde, 256 milyar dolarlık bir büyüklük anlamına geliyor. Sektörün birbirinden kopuk değil, tam aksine birbiriyle uyumlu ve entegre olması da gerekiyor. Özellikle konut stokumuzun yenilenmesi önümüzdeki dönemde, makro ekonomimizde trilyon dolarla ifade edilebilecek çapta bir iş hacmini ortaya çıkaracak ve ülke GSMH’sine kayda değer katkılar sağlayacaktır. Bu çapta yenileme projesi, akıl, bilgi, işbirliği ve koordinasyonla yönetilmek zorundadır" dedi.

Konut ihtiyacının talebe dönüşebilmesi için orta ve dar gelir gruplarının konut sahibi olabilmeleri için desteğe ihtiyaçlarının olduğunu söyleyen Sur, "2004 yılı başında neredeyse sıfır noktasında olan konut kredisi stoku, bugün 15 milyar dolar düzeyini aşmış olmasına rağmen ülke GSMH’sine oranı yalnızca yüzde 3.9 seviyesinde. Gelişmekte olan ülkelerde bu oranın yüzde 12-15, AB’de yüzde 40-45, ABD’de yüzde 60’lar seviyesindedir. Tüm bunlar dikkate alınırsa sektördeki fırsat ve potansiyelin büyüklüğü kendiliğinden ortaya çıkar" dedi.

Kaynak: Hürriyet emlak

Bu haber 2939 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN