Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Ofisler eve taşınıyor

Evinizdeki boş odayı değerlendirmenin tam zamanı. Evlerinden iş gönderen elemanları tercih eden firmalar yepyeni bir trend başlattılar: Ev-ofis

Markaların evdeki ofisiniz için özel olarak tasarladığı masalar, kütüphaneler, koltuklar, kanepeler ve saklama üniteleriyle kendi ofisini yaratabilirsiniz

21. yüzyıl, rahat çalışmanın zamanı. Artık firmalar evlerinde çalışan elemanları tercih ediyor. İşverenler de elemanlar da bu yeni trendden çok memnun. Kim istemez ki pijamalarını giyip evinde rahat rahat çalışmayı. Günümüzdeki teknolojik gelişmeler ise artık bu isteği hayal olmaktan çıkarıyor. Artık devir ev-ofis devri... Sizin bu yeni trendi uygulamak için yapmanız gereken tek şey ise evinizin bir odasını ofis olarak dekore etmek. İşte, kendinizi rahat ve huzurlu hissedeceğiniz bir çalışma alanı hazırlarken dikkat etmeniz gereken noktalar...

Size özel bir ofis yaratın

Evin bir bölümünü ofise dönüştürmek için ihtiyacınız olan çeşitli mobilyaları ve aksesuarları edinmeniz gerekiyor. Normal bir ofiste olan tüm teknolojik aletleri evinizde de mutlaka bulundurmalısınız. Bu şekilde işlerinizi aksatmadan yapabilirsiniz. Çalışabileceğiniz bir alan, oturacağınız bir koltuk, yeterli depolama ünitesi, gerekli elektronik donanım ve ışık, evnizideki ofisiniz için gerekenler arasında yer alıyor. Müşterilerinizi odanızda barındıracaksınız ciddi bir dekorasyon yapmanız gerekebilir ama eğer bu oda sadece size özelse işi en keyifli hale getirmek için keyfinize ve zevkinize göre dekore edebilirsiniz. Unutmayın ki, müdürünüz bu odayı hiç bir zaman görmeyecek. Ev-ofisiniz sadece size özel.

Mobilyaları dikkatli seçmelisiniz

İçinde dosyalarınızı, bilgisayarınızı, yazıcınızı barındırabilecek şık bir masa, kütüphane, saatlerce oturabileceğiniz hem şık hem rahat bir sandalye ve acil bir şekilde yapmanız gereken toplantı için misafirlerinizi ağarlayabileceğiniz bir kanepe. Eğer yazı yazmak ve telefonla konuşmak temel işleriniz arasında yer alıyorsa, masanızın bilgisayar donanımlarını taşıyacak ağırlıkta olmasına dikkat edin. Ahşap yerine mobilyayı seçmenizde fayda var. Çünkü temizlik zorunluluğu ve uzun süreli temasta romatizmaya neden olduğu gerekçesiyle cam olanlar çok kullanışlı değil. Derin Design'daki çeşitli masalar ve kütüphaler ev-ofisinizi çok farklı bir hava katabilir. Koltuğunuz omurganızı destekleyen formda, ayarlanabilir yükseklikte ve depolama ünitelerine kolayca ulaşabilmeniz için tekerlekli olmalı. B&T ve B&B Italia'daki koltuklara mutlaka göz atmalısınız. İstediğiniz zaman yatak olarak da kullanabileceğiniz bir kanepe seçmeniz sizin için daha avantajlı. Sonuçta evinizde misafir odası olarak kullanabileceğiniz bir odayı ofise dönüştürüyorsunuz. Yatıya misafir ağarlamanız gerekerse bir gün, bu kanepe sizin kurtarıcınız olabilir. Mozaik ve Koleksiyon'daki kanepeler size farklı alternatifler sunuyor. Odanızda tablolara, çeşitli aksesuarlara yer vermekten çekinmeyin. Sonuçta gününüzün büyük bir kısmını bu oda da geçireceksiniz.

En büyük kurtarıcınız: saklama üniteleri

Ev-ofisinizdeki en önemli aksesuarlardan biri saklama üniteleri. Dosyalarınızın, evraklarınızın, cd'leriniz ve kitaplarınızın derli toplu gözükmesini sağlayacak bu tasarımlar, son zamanlarda ünlü markaların koleksiyonların da farklı alternatiflerle yer alıyor. Ikea, Koleksiyon, Pabetland, Mimarca, Desa Concept gibi markalar çeşitli saklama kutularıyla ev-ofislerinizi renklendiriyor. Geçen mayıs ayında Türkiye'de de Ikea'nın açılmasıyla markanın ünlü renkli puantiyeli saklama kutuları tüm ofislerde ve evlerde karışımıza çıkıyor. Duvarınıza asabileceğiniz mantarlar ise hayat kurtarıyor. Yapacaklarınızı listeyebileceğiniz, unutmamanız gerekenleri not alabileceğiniz mantarları çeşitli kırtasiyelerde boy boy bulabilirsiniz. Gazetelikler ve dergilikler ise saklamanız gereken önemli makaleleri kaybetmemeniz için birebir. Ünlü tasarımcıların orijinal dergiliklerini minimal ofisler yaratıyor.

Aydınlatma nasıl yapılmalı?

Ev-ofiste maksimum görsel konfor sağlamak için aydınlık düzeyi ve dağılımı, parıltı düzeyi ve dağılımı, kamaşmanın sınırlanması, modelleme ve renk sıcaklığı gibi kriterleri göz önünde bulundurmak gerekiyor. Görsel konforun sağlanması için ışık dağılımının en iyi şekilde yapmalısınız. Çalışma alanlarında masa üstü aydınlatmalar kullanarak hem şık bir görünüm yaratabilirsiniz hem de sizin için daha rahat olacaktır. Tabii ki tavandaki spotları ya da avizeyi de unutmamalısınız. Ne kadar masa üstü aydınlatmalara yer verseniz de ışık kaynağının tavanda olması gerekiyor. Çünkü bu şekilde gözünüzün fiziksel yorgunluğunu da önleyebilirsiniz.

Derin Design'a yaptığı tasarımlarla adını tüm dünyaya duyuran Derin Sarıyer, ev-ofis hakkında düşüncelerini dile getiriyor:

"Bugünün yaşama ve çalışma ortamları radikal bir değişim içerisinde. Yeni teknolojiler ve buna bağlı olarak yeni endüstriler yaşam biçimlerimizin organizasyonunu yeniden düzenlediler. Kablosuz iletişim, çalışanları ofislerinden eskiye oranla çok daha bağımsız hale getirdi. Taşınabilir aletler hantal ve sabit makinelerin yerlerini alınca calışma mekanının belirli bir ofiste olma zorunlulugu ortadan kalkmaya başladı. Bu gelişmeler tasarımcıları aletler ve calışma istasyonlarından daha çok insana ve mekan ilişkisine yönlendirmeye başlıyorlar. Yine de yapılacak işin niteliği ev-ofis düzeninde faaliyet gösterme konusunda belirleyici bir unsur. Tamamen kişisel olan bir iş konusunda ev + ofis mantığında bir ortam yaratmak şu an için insanların daha yakın oldukları bir kavram. Diğer bir yaklaşım da ofislerin düzenini daha sıcaklaştırıp insanların kendilerini daha rahat ve sosyal bir alanda hissetmelerini sağlamak üzerine kuruluyor. Tasarımcının yeni ofis ve ev teknolojilerinin ayrıca yeni iş alanlarının farkında olması gerekiyor çünkü yeni endüstriler şu ana kadar görülmemiş yeni yaklaşımlar gerektiriyorlar.

Milliyet - 20-11-2005

Bu haber 3562 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN