Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Dyo'dan nanoteknoloji ile üretilen boya

Yaşar Boya Grubu'nun 50 yıllık markası Dyo, boyada devrim yaratacak yepyeni teknolojileriyle 2005 sezonuna adım attı. Yaklaşık 2 yıl önce iç cepheler için ürettiği Teflonlu iç cephe boyasının ardından Teflonlu dış cephe boyasını da tüketicisinin beğenisine sunan Dyo, önümüzdeki aylarda da boya endüstrisinde devrim yaratacak Nanoteknoloji ile üretilen ürünlerini piyasaya çıkarmaya hazırlanıyor.

Teflon ismini Türkiye'de kullanabilen tek boya markası Dyo, yaptığı ar-ge çalışmaları sonucu kolay temizlenebilen boyayı teflonun kir tutmaz teknolojisiyle birleştirerek dış cephe boyası Teknotex'i yarattı. Güneş ışığına dayanıklı, yağmur suyu ile kolayca temizlenebilen bir boya olan Teknotex , dış cephe boyalarında pazarda da yeni bir kategori yaratıyor.

Nano artık boya sektöründe
21. yüzyılın teknolojisi olarak kabul edilen nanoteknoloji artık Türk boya sanayine Dyo ile adım attı. Nano, bir uzunluk birimi olarak, malzemenin en küçük boyutu. Nanoteknoloji ile hafif, daha fazla yüzeyi olan, daha güçlü ve çok esnek kırılmayan ürünler geliştirilebiliyor. Bugün bu teknoloji ile kibrit büyüklüğünde, mevcut bilgisayarlardan 100 kat daha fazla hafızaya sahip bilgisayarlar ve vücuttaki kanserojen maddeleri temizleyen robotlar yapılabiliyor.

Toplantıda söz alan Yaşar Holding İcra Başkanı Hasan Denizkurdu, yaklaşık bir yıldır nanoteknoloji üzerinde çalıştıklarını ve ar-ge çalışmaları için yaklaşık 200 bin Euro yatırım yaptıklarını ifade etti. Nanoteknolojiyle üretilen ilk ürünleri mobilya verniğini mayıs ayı içinde piyasaya çıkaracaklarını belirten Denizkurdu, Temmuz ayında ise iç ve dış cephe boyalarında devrim yaratacak nanoteknoloji ürünlerini tüketicisinin beğenisine sunacaklarını anlattı.

Nanoteknoloji ile üretilen ürünler, mekanik, optik ve elektrik özelliklerinin yanı sıra, UV ışınlarına dayanıklılık, yüzey morfolojisini ayarlayabilme, yanmayı geciktirme, antibakteriyel özellikler, paslanmaya dayanıklılık ve kendi kendini temizleme gibi bir çok avantajı tüketiciye sunuyor. Nano yapılandırma ile akıllı kaplamalar oluşturulabiliyor. Nano parçacıklar reçinelerle sarılarak elastik ince kaplamalar elde ediliyor ve çok ince kalınlıklarda kendi kendini temizleyen, çizilmeyen, elastik, 30 yıl korozyona dirençli yüzeylerle malzemelerin korunması mümkün kılınıyor.

Nanoteknolojide öncü olarak, bu teknolojide üretilen ürünleri ilk kez Türk tüketicisiyle buluşturmanın heyecanını yaşayan Dyo, gelecekte de en yüksek kalite ve teknolojideki ürünleriyle pazarda teknolojik liderliğini sürdürmeyi hedefliyor.

Nano nedir?
Teknoloji giderek fonksiyonu çok, boyutları küçük ürünlere doğru kaymaktadır. En fazla fonksiyonunu en küçük hacimde barındıran teknolojilere nanoteknolojiler ile ulaşılabilir. Dünya nanoteknoloji pazarının 2010-2015 yılında 1 trilyon doları bulması beklenmektedir.
Nanometre bir uzunluk birimidir. Malzemenin olabilecek en küçük boyutudur. Nano ismi bu nedenle verilmiştir.. Bir nanometrede yaklaşık 5-10 atom dizilir.
Doğada ve sanayide belirli fonksiyonları sağlayan binlerce malzeme var.Bu malzemeler tek başlarına bir ya da daha fazla avantajı sağlıyor ama beraberinde başka dezavantajlar getirebiliyor. Malzemeleri standart yöntemlerle birbirlerine ekleyerek oluşturduğumuz karışımlarda da mükemmel yakalanamıyor. İri, hantal, ağır ve kırılgan ürünlerle karşılaşılıyor.
21. yüzyılın teknolojisi olarak kabul edilen nanoteknoloji sınırsız çözümler üretiyor. Maddeleri nano büyüklüğüne indirgediğimizde yani metrenin milyarda biri büyüklüklere, çok az miktarda uygun malzemeler moleküler yapıda yeniden tasarlanabiliyor. Nano boyutlardaki maddeler çok daha farklı özellikleriyle çıkabiliyor Madde yeniden istenen şekilde birçok maddeden oluşturulabiliyor. Yani nanoteknoloji ile molekül tasarımı yapılıyor.

Bu haber 7486 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN