Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Mardan Palace'ın mimarından 'köprü altı oteli' önerisi

Mardan Palace'ın mimarından 'köprü altı oteli' önerisi

Azeri milyarder Telman İsmailov'un Antalya'da yaptırdığı Mardan Palace oteli başta olmak üzere çok sayıda tanınmış otelin mimarı olan Hasan Sökmen, İstanbul'a yapılması planlanan 3. köprü ile ilgili tartışmalara yepyeni bir boyut getirdi. 3. köprünün yeri ile ilgili tartışmalar farklı platformlarda devam ederken mimar Sökmen köprünün iki kat halinde yapılarak altında otel ve restoranlardan oluşan sosyal alanlar yapılmasını önerdi. Medi Mimarlık'ın sahibi Sökmen, Köprü altı oteli önerisi için bir proje de hazırladı ve projeyi Büyükşehir Belediyesi ile diğer yetkililerle paylaşmaya hazırlanıyor. Sökmen, İstanbul Boğazı'nın üstünde dünyaya çok iyi bir şekilde pazarlanabilecek bir yatırımla projenin cazip daha cazip hale getirilebileceğini kaydetti. Sökmen, yapılması durumunda köprü altı otelinin 350 odaya sahip olabileceğini kaydetti. Otelin yanı sıra farklı işletmelere verilebilecke çok sayda restoranın da köprü üstünde işletilebileceğini söyleyen Sökmen, "Hem turistler hem de çok sayıda insan için boğazın ve köprünün üstünde yemek yemek çok ilginç bir deneyim. Otel odasından çok restoranlara da ağırlı verilebilecek bir proje içi köprü sadece otoyol geliri değil otel ve restoranlarıyla da para basar hale getirilebilir" diye konuştu. Sökmen, "Eğer ilgi çekerse bu bir ilk olacak. Boğazın en güzel yerlerinden birinde kim havada uyumak istemez ki. Özellikle de yabancı otel zincirleri böyle bir projede işletme için birbiriyle yarışır" diye konuştu.

'5 Yılda Geri Döner'
Köprü oteli projesinin dünyada bir ilk olacağının söyleyen Sökmen, "3. Köprü ihaleye çıkarılacağından yatırımcılar 25 yıl gibi uzun vadeli bir geri dönüş planlayacak. Ancak köprünün altına otel ve restoran gibi turistik bir kat da eklenirse bu geri dönüş 5 yıla inebilir" dedi. İstanbul Bridge Otel adını verdiği konsepte yabancı otel zincirlerinin de çok ilgi göstereceğini söyleyen Sökmen, İstanbul'a yapılacak 3. köprünün yatırımcılar için bu şekilde daha cazip hale getirilebileceğini de söyledi.
'Altından Tren Geçebiliyorsa Otel de Olur'
Köprü altı otel projesinin dünyada başka bir örneği bulunmuyor. Sökmen, iki katlı köprünün risk oluşturup oluşturmayacağı ile ilgili sorumuza "ABD'de San Francisco gibi yerlerde altında binlerce tonluk trenlerin hızla geçtiği köprüler inşa ediliyor. Bu köprüler tonlarca tonluk trenleri taşıyabiliyorsa bir oteli de taşıyabilir" dedi. Sökmen, köprü altındaki otelin izolasyonu için çok özel malzemeler kullanılarak üstünden geçen otomobillerinin sesinin tamamen izole edilebileceğini de söyledi.
Tematik Mimarili Otelleri Antalya ile Tanıştırdı
Mimar Hasan Sökmen, son olarak Antalya'da Telman İsmailov'a yaptığı Mardan Palace otelini inşa etti. Antalya ve Türkiye'nin çeşitli yerleri ile Türki cumhuriyetlerde çok sayıda otel projesine de imza atan Sökmen özellikle de temalı otel projeleri ile tanınıyor. Antalya'da Topkapı Sarayı, Kremlin Sarayı, Titanic Otel, Venezia Palace gibi temalı oteller Sökmen'in bazı projeleri arasında yer alıyor.
Kaynak: Sabah Yazan: Dilek Taş

Bu haber 3134 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN