Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Mimarlıkta Büyüyen İşsizlik 16.Ayını Yaşıyor

Mimarlıkta Büyüyen İşsizlik 16.Ayını Yaşıyor

İngiltere'de işsiz olan mimarların sayısı 2.055'e yükselmiş durumda. Bu sayı ruhsatı olan mimarların %7'sine denk düşüyor.

Ulusal İstatistik Ofisi'nin hesaplarına göre işsiz mimarların sayısı geçen yıl bu zamana kıyasla 6 kat yükselmiş durumda.
Haziran ayında 15 işsiz mimarın saptanmasına rağmen bugün resmi rakamlar 275'ten fazla mimarın işsizlik ödeneği sırasında olduğuna işaret ediyor.

Bunun yarattığı etkilere gerçekçi bir ölçekle bakarsak sanılandan çok daha fazla mimarın kişisel birikimleriyle ya da eşlerin gelirleriyle geçindiğini görebiliriz.

Jobcentre Plus'ın yetkilisi ulusal sigortadan ödenek alan her işsiz mimarın eşlerinin birikimlerine ya da maaşına muhtaç kalmadan İşsizler Ödeneği'nden yardım alabileceğini belirtti.
İlginç olan, resmi rakamlar hayatını mimarlık yaparak kazanmış 2.055 işsiz mimarın sadece 1.995'inin işine geri dönmek istediğini gösteriyor.

Ulusal İstatistik Ofisi'nin sözcüsünün aktardıklarına göreyse bunun sebebi bazı işsiz mimarların kariyerini değiştirme ya da yurtdışında çalışma istekleri.

Ancak Solution Recruitment'ın yapı çevresi iş alıcısı Alistair Rigden iyimserliğini sürdürüyor ve "en az 2 ay önce bir alıcıyla yaptığım konuşmaya göre mimarların işi bırakma eğilimi yılın başından beri süren bir durum. Ama bu haftaya baktığınız zaman Oxford'ta 4 ve Bristol'de 2'den fazla boş çalışma alanı var," diyor.

Delwar Hossain of Adrem'in iş alıcısı istikrarın oluşmaya başladığını düşünüyor. "Bazı nedenlerden dolayı şirketler büyük kaygılar yaşadı fakat bu kaygılar da hızlıca azalmaya başladı," diyor.

Hossain mimarlıkta işsizlik oranının arttığını ve şu anda da büyümekte olduğunu söylüyor. Kasım'a kadar piyasanın kendini koruyabileceğini ve başka bir büyük dalgalanmanın olmamasını umduklarını ekliyor.
Hossain'in yorumuna göre iyi olansa mimarların artık becerilerini geliştirecek ve akıllarını çalıştıracak olmaları.

 

Kaynak: Architect's Journal Yazan: Merlin Fulcher Çeviren: Sema Yapar

Bu haber 3169 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN