Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Yeni Kent Merkezi’nde zemin etüdü ihalesi

Yeni Kent Merkezi’nde zemin etüdü ihalesi

İzmir 3. İdare Mahkemesi'nin, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Yüksel Çakmur ve arkadaşlarının açtığı davada ‘jeolojik ve zemin etüdlerinin yetersizliği' gerekçesiyle yürütmesini durdurduğu Alsancak-Turan arası 550 hektar araziyi kapsayan Yeni Kent Merkezi Planı, en az altı ay daha yürürlüğe giremeyecek. İnşaat ruhsatı verilemyen bölgede, Büyükşehir Belediyesi, planı yenilemek için 18 Eylül'de ‘mikro bölgeleme etüd ihalesi'ne çıkacak. İhalenin sonuçlanmasının ardından şartnameye göre yer tesliminden itibaren 90 günde etüdler tamamlanacak. Yenilenecek plan, bir kez daha Büyükşehir Belediye Meclisi onayına sunulacak. Askıya çıktıktan sonra da yürürlüğe girecek.
Altı yıldır sürüncemede
Büyükşehir Belediyesi'nin, ‘gökdelenler bölgesi' olarak tespit ettiği, kentin geleceğini etkileyecek en önemli planlama çalışmalarından biri olan Turan-Alsancak liman arkası Yeni Kent Merkezi planının, tartışmaları da revizyonları da altı yıldır son bulmadı. Plan 2003 Temmuz'da Büyükşehir Belediye Meclisi'nce onaylandı. İtirazlar nedeniyle 2005 yılında revizyona uğradı. Ardından, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun önergesiyle 13 Mart 2006'da önemli bir değişiklik daha yapıldı. Büyükşehir Belediye Meclisi, zeminde yüzde 25, 30 ve 35 olan kullanım haklarını, yüzde 40, 45 ve 50'ye yükseltti. Planda 3 ve 3.5 emsal olan inşaat yoğunluğu hakkı ise 4 ve 4.5 emsale çıkarıldı. Bu durumun, inşaat yoğunluğunu artırdığı öne sürüldü. Valilik; sosyal donatı, yeşil ve otopark alanlarının yoğunluk artışının eski plana paralel artmadığını, bu durumun, imar yönetmeliklerine aykırı olduğu gerekçesiyle iptal davası açtı. İzmir 4. İdare Mahkemesi de planın yürütmesini durdurdu. Büyükşehir Belediyesi, Yeni Kent Merkezi Planı'nı, plan iptal kararı çıkmadan değiştirdi. İnşaat yoğunluğundaki bir emsal artış geri çekildi. Tabanda kullanım alanı artırıldı. Bu plana uygun 1/1000 ölçekli planlar da 2008'de uygulamaya girdi. Bazı yatırımcılar ruhsat aldı. Son olarak Haziran 2009'da, eski Büyükşehir Belediye Başkanı Yüksel Çakmur ve arkadaşları, İzmir 3. İdare Mahkemesi'ne dava açmıştı.
Kaynak: Milliyet Yazan: Utku Bolulu

Bu haber 5961 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN