Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

İnşaat firmaları bayram sonrası yüzde 10 zamma hazırlanıyor

İnşaat firmaları bayram sonrası yüzde 10 zamma hazırlanıyor

Konut sektöründe ertelenen satın alma kararlarının hayata geçmeye başladığını kaydeden Beşyıldız Yuvataş Genel Koordinatörü Güzin Ervardar, "Faiz indirimleriyle birlikte kış boyunca sattığımız konutların toplamını bir ayda sattık. Ramazan Bayramı sonrasında yüzde 10'a yakın zam yapacağız" açıklamasını yaparken Dumankaya Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dumankaya da 2009'un son çeyreğinde yüzde 5, 2010'da ise yüzde 15'e yakın seviyede fiyat artışına gideceklerini belirtti. Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan ise gelen talebe bağlı olarak bayramdan sonra yüzde 10'luk bir zam yapmayı planladıklarını söyledi.

2010 toparlanma yılı olacak

Beşyıldız Yuvataş Genel Koordinatörü Güzin Ervardar, "Kriz nedeniyle herkes maliyetlerine yakın bedellerle satış yaptı. Şimdi ise zararına daire satışlarının telafisi başlayacak" diye konuştu.
Dumankaya Yönetim Kurulu Üyesi Ali Dumankaya da "1.5 yıl boyunca düşük fiyatlı politikalar ve uygun ödeme koşulları izledik. 2010'u toparlanma yılı ilan ettik. Yeni yılda yeni projelere imza atacağız" dedi.

Faiz indirimlerine rağmen müşterilerinin kriz endişesini yenemediklerini vurgulayan Ofton İnşaat Yönetim Kurulu Eşbaşkanı Yusuf Şimşek ise faizlerin 10 yıllık kredilerde de yüzde 1'in altına inmesini beklediklerini söyledi. "Bu sayede talep patlaması yaşanabilir" diyen Şimşek, 2010 yılının ilk çeyreğinde yüzde 10'luk bir fiyat artışı planladıklarını kaydetti.

Düşük fiyatlandırmalar yaptık

Faiz indirimlerinin, bankalarda bulunan mevduat hesaplarının gayrimenkule dönüşmesine yardımcı olduğunu ifade eden Fiyapı Yönetim Kurulu Başkanı Fikret İnan, özellikle ekim ve kasım aylarının gayrimenkul açısından verimli geçmesini beklediklerini söyledi. Haziran ve temmuz aylarına oranla ağustos ayı ortalarından itibaren satışlarda artış olduğunu söyleyen Topkapı İnşaat CEO'su İnanç Kabadayı, ekim ayında daire fiyatlarına yüzde 10 zam yapacaklarını söyleyerek, 2010 yılında da artışa gidebileceklerini anlattı. Oyak İnşaat Genel Müdürü Oğuz Demirkılıç ise son 2 haftadır krediye başvuranların sayısında önemli bir artış yaşandığını belirten Demirkılıç, "Ramazan döneminden sonra konut piyasasında daha ciddi hareketlilikler bekliyoruz. Beklentimiz faizlerin biraz daha inebileceği yönünde" dedi.
Konut kredisi faizlerindeki düşüşle canlanmaya başlayan gayrimenkul sektöründe bayram sonrası zam sinyali geldi...
Kaynak: Referans Yazan: Gamze Tüfekçi

Bu haber 2757 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN