Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

İkiz kulelerin yerine yapılan Özgürlük Kulesi yükselmeye başladı

KAYNAK: NTV
11 Eylül 2001’deki terör saldırılarında yerle bir olan Dünya Ticaret Merkezindeki İkiz Kulelerin yerine yapılacak Özgürlük Kulesi, 25 tonluk iki dev kirişin konulmasıyla yükselmeye başladı.
İşçiler, politikacılar ve mimarların alkışları eşliğinde, ABD bayrağının resmedildiği ve “Özgürlük Kulesi” yazılı kirişlerden ilki, koca vinç tarafından kaldırılarak, binanın güney köşesine yerleştirildi. Üzerinde çelik işçilerinin ve Virginia eyaletinin siyasetçilerinin imzalarının bulunduğu ikinci dev çelik sütun da diğerinin yakınına dikildi.

Üzerinde New Yorklular ile 11 Eylül kurbanlarının yakınlarının imzaları ve ölen itfaiyecilerin bazılarının fotoğraflarının bulunduğu üçüncü kiriş de birkaç gün içinde temele dikilecek.

Bahara kadar gökdelenin iskeletini sokak seviyesine kadar yükseltecek 27 devasa kirişin eklenmesi öngörülüyor.


İnşaatın başlaması dolayısıyla New York Valisi George Pataki yaptığı konuşmada, “Bugün çelikler yükseliyor, Özgürlük Gökdeleni 11 Eylül’ün ve New York halkının küllerinden yükseliyor ve ABD halkı bundan gurur duyabilir” dedi.

New York’ta 11 Eylül 2001 terör saldırılarında yerle bir olan Dünya Ticaret Merkezi’nin yeniden inşasıyla ilgili anlaşmazlığın çözümlenmesinin ardından, dünyanın en yüksek binalarından birisi olacak Özgürlük Kulesi’nin inşası geçen Nisan’da başlamıştı.

Terör saldırılarında yıkılan gökdelenlerin bulunduğu çok değerli arazinin (Ground Zero-Sıfır noktası) sahibi New York ve New Jersey liman işletmesiyle buranın kira sözleşmesini elinde tutan iş adamı Larry Silverstein’in yıllar süren anlaşmazlığının çözümlenmesiyle iş makineleri ve kamyonlar Ground Zero arazisini inşaata hazır hale getirmeye başlamışlardı.

Ground Zero arazisinde şantiyelerin kurulup inşaatın başlamasıyla 2012’ye kadar 541 metre yüksekliğindeki Özgürlük Kulesi dahil beş yüksek bina, bir ulaşım ve sanat merkezi inşa edilecek. Saldırılarda ölenlerin anısına bir de anıt inşa edilecek.

Beş yüksek binadan 52 katlı olanı geçen mayısta açılmıştı.

İkiz Kulelerin yıkılmasıyla New York kenti binlerce metre kare ofis ve iş merkezinden de olmuştu.

Özgürlük Kulesi projesi, kamuoyuna açıklandıktan sonra birçok kez davalık olmuştu.

Terör saldırılarında yıkılan İkiz Kulelerin yerine inşa edilecek binanın yeni tasarımı, önceki yıl açıklanmıştı.

Terörist saldırılar sonucu 11 Eylül 2001 tarihinde yerle bir olan Dünya Ticaret Merkezine ait İkiz Kulelerin yerine yapılacak Özgürlük Kulesi, bomba yüklü kamyonlarla düzenlenecek terörist saldırılara karşı daha dayanıklı olması düşüncesiyle yeni tasarıma göre Batı Caddesinden 27,5 metre içeriye inşa edilecek.

İptal edilen tasarım ise ‘Özgürlük Kulesi’nin söz konusu caddeden 7,5 metre içeride inşa edilmesini öngörüyordu.

Yeni tasarımda binanın, yerden 61 metre yüksekliğe kadar çelik ve titanyumla kaplanmış beton duvarla güçlendirilmesi öngörülüyor.

Özgürlük Kulesi, bin 776 feetlik (541 metre) yüksekliğiyle ABD’lilerin 1776 yılında İngilizlere karşı bağımsızlıklarını ilan etmelerini simgeliyor.

Bu haber 5455 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN