Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Çırağan Sarayı yenileniyor.

Kaynak: NTVMSNBC

Yenileme projesinin tasarımını yapan Saray Mimarı Hande Tözün, “50’den fazla sanatçının çalışacağı tasarım, saray ihtişamı ile yüksek teknolojinin harmanı olacak” dedi.

İSTANBUL - Sarayın yenilenme çalışmalarının 1 Ocak 2007’de başlayıp Nisan ayının ilk haftasında tamamlanacağını belirtirten Çırağan Palace Kempinski Genel Müdürü Henri Blin, renovasyon (yenileme-onarım) için planlanan bütçenin 5 milyon dolar olduğunu söyledi.

İstanbul’un Avrupa kıyısındaki tek saray oteli olma özelliği taşıyan Çırağan Palace Kempinski’nin saray bölümünün yenilenme çalışmalarıyla ilgili düzenlenen basın toplantısında konuşan otelin genel müdürü Henri Blin, çalışmalara başlamadan önce çok geniş bir çevreden fikir aldıklarını, çoğu kişinin sarayın iç dekorasyonunu, özellikle de kullanılmış renklerin dokusunu gündeme getirdiğini söyledi.

Öncelikle sarayın iç rengini değiştireceklerini anlatan Blin, “İç dokuda renkleri tutturabilirsek çoğu şeyi tutturmuş olacağız” dedi. Blin, çalışmalar sırasında otel ve saray bölümündeki süitlerin aksamadan hizmete devam edeceğini belirterek, “1 Ocak 2007’de başlayıp Nisan ayının ilk haftasında tamamlanacak renovasyon çalışmalarının toplam bütçesi 5 milyon dolar olarak planlandı” diye konuştu.

DUVARLAR BEYAZA BOYANACAK
Yenileme projesinin tasarımını yapan Saray Mimarı Hande Tözün de, yeni tasarımın sarayın orijinal oryantalist iç mekan özelliklerinden yola çıkılarak eklektik bir tarzı yansıtacağını belirterek, “50’den fazla sanatçının çalışacağı tasarım, saray ihtişamı ile yüksek teknolojinin harmanı olacak” şeklinde konuştu.

Duvar yüzeylerinde yalınlık ve hafiflik getirmesi için ağırlıklı olarak beyaz kullanılacağını, tavanlarda oryantalizme özgü renk ve bezemelerle süsleneceğini, perdelerin boğazın maviliğini gölgelememesi için beyazdan maviye gideceğini anlatan Mimar Tözün, “Yani hem renksizlik hem de renklilik olacak” dedi.

Tözün, halıların projenin önemli bir parçası olduğunu vurgularken, sarayın Hereke halılarının orijinalinden esinlenerek oluşturulan 5 bin metre kare halıyla kaplanacağını söyledi.

Hareketli mobilyaların farklı mobilya tarzlarının harmanı olacağını aktaran Tözün, kapı ve pencerelerde ise Topkapı Sarayı ve bazı camilerde bulunan 16. ve 17. yüzyıl detaylarının kullanılacağını dile getirdi.

Tözün, tüm toplantı odalarında elektronik yönlendirme sistemi bulunacağını, Balo Salonuna 24 metre karelik plazma ekran sistemi konulanacağını, tüm toplantı odalarında özel projeksiyon perdeleri ve cihazları yerleştirileceğini, pencereler için motorlu karartma perdelerinin tasarlandığını, uzaktan kumanda ile kontrol edilen aydınlatma ve havalandırma sistemlerinin olacağını ifade etti.

“TÜRK KOKUSU VERİLECEK”
Projeye danışmanlık yapan Osmanlı Sanatı Uzmanı Prof. Dr. Nurhan Atasoy ise sarayın inşasından bugüne geçirdiği evreleri anlattı. “Çırağan Sarayına otel olduktan sonra gelip renkleri ilk gördüğümde rahatsız oldum, tüylerim diken diken oldu” diyen Atasoy, yenileme çalışmalarında hem oryantalist bir tarzın benimseneceğini, hem de Osmanlı desenleri kullanılarak “Türk kokusu” verileceğini söyledi.

Çırağan Sarayı Ziyafet Müdürü Fuat Köroğlu, sarayın bahçe yapısında da değişiklikler yapılacağını, otopark tarafı ve ön tarafın daha yeşillendirileceğini ve 3 ay içinde otel kısmının dış cephesinin temizleneceğini anlattı.

“OTEL KISMI HİZMETE AYNEN DEVAM EDECEK”
Renovasyon çalışmalarının bölüm bölüm yapılacağını, kırma dökme olmadan el işçiliği ve yüksek sanat çalışmasına dayanan daha çok kozmetik bir çalışma yürütüleceğini belirten Köroğlu, “Ama yine de misafirlerimizi rahatsız etmemek için rezervasyonlarımızı minimumda tutacağız. Otel kısmı ise hizmete aynen devam edecek” dedi.

Bu haber 5158 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN