Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Beyoğlu ve Fatih’in restorasyonuna İtalyanlar talip

Kaynak: Hürriyet Emlak Yaşam Eki Yeliz Öz

İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti kararının Avrupa Birliği Konseyi’nin onaylanmasının ardından, İtalyan Başkonsolosluğu ve İtalyan Ticaret Merkezi işbirliğiyle  kültür miraslarında İtalyan deneyimlerinin anlatacağı bir seminer düzenleniyor. Seminere katılacak 15 İtalyan restorasyon ve mimari firması, Beyoğlu ve Fatih’teki tarihi binaların restorasyonuna talip olduğunu açıkladı. İtalyan Ticaret Merkezi Müdürü Dr. Roberto Luongo, 2004’te İtalya’nın Genova şehrinin kültür başkenti seçildiğini hatırlatarak, bu konuda çok fazla tecrübeye sahip olduklarını belirtti. Dr. Loungo, "Dünyada kültür mirasının zengin olduğu 2 ülke var. Biri Türkiye, diğeri İtalya. Gerek mimari restorasyon gerekse kentsel dönüşüm konusunda İtalya önemli adımları attı ve uyguladı. Biz bu seminerle kendi yaptığımız köprüleri, geleneğimizi, tarihimizi anlatıp neler yapabileceğimizi Türkiye’ye göstereceğiz" dedi.

YER ALTINA OTOPARK

İtalyan firmaların projelerinin sadece restorasyona yönelik olmadığını da belirten Dr. Loungo, şunları söyledi: "İstanbul başta olmak üzere büyük şehirlerde trafik sorunun en önemli nedenlerinden biri otopark yetersizliği. İtalyan firmalarının yer altında otopark kurulmasına yönelik projeleri var. Seminerde bunları açıklayacaklar. Ayrıca, deniz seviyesindeki şehirlerde deniz suyu yerin altından temas edildikten sonra emilip ileriki zamanlarda binaların altında erozyona neden olur. Özellikle temelinde deniz suyundan kaynaklanan erozyon olan binaların alt yapı çalışmalarında İtalyan firmalar çok iddialı. Tarihi yarımada çevresinde bu çalışma kesinlikle yapılmalı."

TÜRK FİRMALARLA ANLAŞACAKLAR

Seminerde İtalya’daki önemli tarihi yerlerin restorasyonlarını üstlenen firmalar adına konuşmacıların yer alacağını anlatan Dr. Loungo, İtalya’dan gelecek firma yetkililerinin Büyükşehir Belediyesi’yle temaslarda bulunacağını, Fatih ve Beyoğlu çevresindeki restorasyonuna talip oldukları tarihi yerleri gezeceklerini söyledi. Türkiye’de mimari restorasyon konusunda başarılı olan Türk firmalarıyla İtalyan firmaların ortaklaşa ihalelere girebilmesini istediklerini söyleyen Dr. Loungo, "Eminönü, Fatih, Beyoğlu bizim hedefimizdeki bölgeler. Kültürel bilgi birikimimizi mimari restorasyondaki tecrübelerimizle aktarabileceğimiz ortamı yaratmayı istiyoruz" dedi.

Yeliz Öz

Bu haber 7208 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN