Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

İzmit Sapanca Fay Hattı İncelenecek

İstanbul'da meydana gelebilecek muhtemel bir depremin Kocaeli'ne etkilerini araştıran TÜBİTAK, yürüttüğü sismik çalışmalarla ilgili ilk ara raporunu açıkladı. Raporda, İzmit- Sapanca hattında inceleme yapılması gerektiğine yer verildi.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin olası İstanbul depreminin Kocaeli'ne etkilerini araştırmak üzere TÜBİTAK ile başlattığı bilimsel işbirliği çalışması birinci yılını doldurdu. Kocaeli için zemin sınıflaması ve sismik tehlike değerlendirme adı altında yürütülen çalışma konusunda bilim adamları ilk ara raporlarını önceki gün Büyükşehir Belediyesi'ne sundu. Bir yıl boyunca Kocaeli'nin yer altı röntgenini sismik aletlerle çeken bilim adamları İzmit - Sapanca arasındaki hatta 2007 yılında sismik yansıma çalışması yapma kararı aldı. Çalışma buradaki zeminin hangi özelliklerde olduğunun yanı sıra, derinde aktif bir fay hattı olup olmadığını ortaya çıkaracak.

Yansıma çalışması sırasında sismik aletlerle İzmit - Sapanca hattı boyunca 4 km'lik bir derinliğe inilecek. Bahar aylarında başlanacak olan çalışmalara Belediye Zemin ve Deprem İnceleme Şube Müdürlüğü teknik elemanları da katılacak. Kocaeli için zemin sınıflaması ve sismik tehlike değerlendirme çalışması yaklaşık iki yıl sonra sonuçlanacak. TÜBİTAK ile yapılan bu bilimsel çalışma Deprem Master Planı'na altlık teşkil edecek. Master Planı sayesinde 17 Ağustos depremine hazırlıksız yakalanan Kocaeli'nin elinde bundan sonraki olası depremlere karşı sürekli bir A planı olacak.

Çalışmanın bitirilmesiyle fayların konumu ve durumu ile ilgili kesin bilgilere ulaşılmış olacak. Eldeki bilimsel veriler kentin bu risklere göre yeniden ve nasıl yapılaşması konusunda yol gösterici bir nitelik taşıyacak. Ayrıca olası depremlerde meydana gelebilecek haslarla ilgili önceden önlem alma ve hasarı en aza indirme şansı yakalanacak.

Bu haber 3675 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN