Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Türk inşaat firmalarına Rusya'da yatırım çağrısı

Rusya'da büyük limanlar, havaalanları ve konut inşaatları devam ediyor" dedi.Moskova Ticaret ve Sanayi Odası ile işbirliği anlaşması imzalayan Ege Bölgesi Sanayi Odası'nda (EBSO) gerçekleştirilen bilgilendirme toplantısında konuşan Rusya Federasyonu Ticaret Ateşesi Vladimir Fitin, başta inşaat sektörü olmak üzere, elektrik- elektronik, tekstil, gıda, nakliye araçları, makine teçhizatı sektörlerinde Türk firmalarını Rusya'da yatırım yapmaya çağırdı. Son yıllarda Rusya-Türkiye arasındaki ekonomik işbirliğinin gittikçe arttığına dikkat çeken Fitin, 2001 yılındaki 3.8 milyar dolar ticaret hacminin, 2005 yılı sonu itibariyle yüzde 40 artış göstererek, 15.2 milyar dolara ulaştığını kaydetti. 2006 yılının ilk 9 ayında, geçen yılın aynı dönemine göre ticaret hacminin yüzde 35.4 artış göstererek 14 milyar doları yakaladığına işaret eden Fitin, "Türkiye, Rusya'nın ticaretinde ilk 5 sırada yer alıyor. Rusya'nın ihracat yaptığı ülkelerin başında Türkiye geliyor. Türkiye'ye metal işleri, kimya malzemeleri, enerji, ahşap ürünleri ihraç ediyoruz. Türkiye'den makine teçhizatı, tekstil ürünleri nakliye araçları alıyoruz" dedi.

RUSYA'DA YATIRIM İÇİN ZEMİN HAZIR

Son yıllarda Türk firmalarının Rusya'da inşaat sektöründeki faaliyetlerinin yoğunlaştığını vurgulayan Fitin, Rusya'da 150 Türk inşaat firmasının bulunduğunu, 1980 sonrasından günümüze kadar 800'den fazla inşaatı tamamladıklarını dile getirdi. Fitin, kontratları tamamlanan inşaat sözleşmelerinin yaklaşık 18 milyar dolar değerinde olduğunu, tamamlanan inşaat işlerinin değerinin de 9 milyar dolardan fazla olduğuna dikkat çekti. Türk firmalarının Rusya'da 2005 yılı sonu itibariyle yatırımlarının 2 milyar doları bulduğunu söyleyen Fitin, "Rusya'da büyük havaalanları, limanları ve konutların inşaatları devam ediyor. Rus pazarına girmemiş Türk inşaat firmaları için de yer var. Rusya'nın pozitif imajı ve kredi reytingi artıyor. Rusya'da çok büyük yatırımlar için gerekli zeminler oluşturuldu" diye konuştu. Fitin ayrıca, Rusya'da üretim ve teknoloji üzerine iki ayrı ekonomik bölgeler oluşturulduğuna dikkat çekerek, bu bölgelerde yatırımcılara vergilerde indirim sağladıklarını ifade etti.

DIŞ TİCARET HACMİ ARTIYOR

EBSO Meclis Başkanı Ender Yorgancılar da Türkiye ve Rusya'nın ekonomik anlamda stratejik ortak durumunda olduğuna değinerek, Rusya'nın Türkiye'nin ithalatında ikinci, ihracatında dokuzuncu sırada bulunduğunu söyledi. Yorgancılar, "İhracatımız 2005 yılı sonu itibariyle 2.4 milyar dolar, ithalatımız 12.8 milyar dolar. Bu ihracatın 162.4 milyon doları ve toplam ithalatın 1.9 milyar doları bölgemizden gerçekleştirildi. Rusya ile dış ticaret açığımız 2005 itibariyle 10 milyar dolara yaklaştı. Dış ticaret hacminin iki yıl içinde 25 milyar doları bulacağı öngörülüyor. Başta doğalgaz olmak üzere çeşitli yeraltı kaynakları nedeniyle bu dış ticaret hacminin büyük bölümünü Rusya'nın yapacağı ihracat oluşturuyor" diye konuştu. Yorgancılar, ayrıca ortak turizm ve havayolu şirketlerinin kurulmasıyla iki ülke arasındaki turizm faaliyetlerinin geliştirilmesinde büyük rol oynayacağına inandığını ifade etti.

Kaynak Vatan Gazetesi

Bu haber 5669 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN