Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Tekfen halka açılmak için uygun anı bekliyor

 

Halka açılma hazırlıklarını tamamlayan Tekfen Holding, uygun bir konjonktür bekliyor. Cirosu 1.2 milyar dolara ulaşan Tekfen'in gelecek stratejisinde inşaat ve tarımda büyüme var.

Kuruluşunun 50'nci yılını kutlayan Tekfen Holding, gelecek stratejilerini inşaat ve tarımda büyüme üzerine kurdu. 1.2 milyar dolar ciroya ulaşan grup, halka açılma konusunda ise hazırlıkları tamamladı, uygun bir konjonktür bekliyor. Tekfen Şirketler Grubu Başkanı Erhan Öner, "2007 içinde ekonomide uygun bir zaman yakalarsak halka açılacağız. Olmazsa 2008'de mutlaka halka açılmayı gerçekleştireceğiz" dedi.

Nihat Gökyiğit, Necati Akçağlılar ve Feyyaz Berker tarafından 1956 yılında kurulan Tekfen'in kelime anlamı teknoloji ve fenden geliyor. Türkiye'de profesyonellerin yönettiği ender şirketlerden biri olan Tekfen'in felsefesi "Bildiği işi iyi yapmak." 50. yıl nedeniyle önceki akşam basınla bir araya gelen Tekfen CEO ve başkan yardımcıları, grubun gelecek stratejilerini anlattı.

Tekfen Grup Şirketleri Başkanı Erhan Öner, inşaat ve tarımın Türkiye’nin en kritik sektörleri olduğunu belirterek inşaat ve tarımın geleceğine inandıklarını ve bu iki sektörde yatırıma devam edeceklerini açıkladı. Tekfen'in 1998'de başlayan yeniden yapılanma sürecini 2000'de tamamladığını ve bu iki sektörü seçtiğini dile getiren Öner, tarım, emlak geliştirme, bankacılık alanlarında “ilk”ler liginde olmak istediklerini söyledi. “Bulunduğumuz iş ve coğrafi alanlarda, aranan bir oyuncu ve stratejik bir iş ortağı olarak hacmimizi artıracağız" diyen Öner, faaliyet alanlarında kâr marjı yüksek segmentlere odaklanacaklarını açıkladı.

 

Hedef EPC müteahhidi olmak

Tekfen Taahhüt Grubu'nun dünyanın farklı coğrafyalarında 300'ün üzerinde büyük projeye imza attığını belirten Öner, "Tekfen Taahhüt Grubu, lokomotif alanlarından biri olan taahhüt alanında enerjisini EPC (Engineering-Procurement-Construction) yani mühendislik, tedarik, inşaat müteahhitliğine yoğunlaştırıyor. EPC bu işin kreması. Bu yönü gelişmeyen şirketlerin işi artık zor" dedi.

Tekfen Holding'in Türkiye’de tarımdaki en büyük entegre grup konumunda olduğunu kaydeden Öner, tarım faaliyetlerinden 2005'te 355 milyon dolar ciro elden ettiklerini söyledi. Öner, şöyle devam etti: "Grup, Ceyhan, Mersin ve Samsun fabrikalarıyla Türkiye gübre üretim kapasitesinin yüzde 38’ine sahip. Tekfen Tarımsal Sanayi Grubu’nun en büyük şirketi olan Toros Tarım, yüzde 25 pazar payı ile sektörde lider. Tarım sektörüne girdiğimiz andan itibaren çiftçiyi eğitiyor, modern tarıma yönelik bilinçlendirmeye gayret ediyor ve tarımda teknolojik dönüşümü sağlamayı hedefliyoruz. Amacımız halihazırda Antalya’da bulunan sera yatırımlarını, teknolojik tarım faaliyetlerini yaygınlaştırmak için Ege, Çukurova, Orta Anadolu, Karadeniz ve Trakya’ya da taşımak."

 

Tekfenbank'ı güçlendireceğiz

Tekfen'in emlak geliştirme işinde bugüne kadar Akmerkez, Tekfen Tower, Taksim Residences gibi referans olarak kabul edilen projelere imza attığına dikkat çeken Öner, emlak geliştirme işinde az ve öz proje yapmayı sürdüreceklerini açıkladı. "Bu alanda standart belirleyici olmak istiyoruz. Katma değerli projelerle emlak sektöründe de kurumsal ve bireysel alanda seçkin isim olacağız" diyen Öner, Tekfen Services şirketini emlak pazarına hizmet sunabilecek bir yapıya kavuşturmayı hedeflediklerini söyledi.

Grubun bankacılık sektöründeki yatırımlarına da değinen Öner, Yunan EFG Eurobank ile stratejik ortaklık yaptıklarını belirterek sektördeki en iyi bankalardan biri olmak istediklerini söyledi. Bu hedef doğrultusunda, EFG Eurobank ile ortak olduklarını belirten Öner, “Tekfenbank’ın Türk bankacılık sektöründeki yerini güçlendirmek istiyoruz. Şube sayısını da 40'a çıkaracağız” dedi.

 

Halka açılmaya hazırız

"Patronların ortada görünmediği kurumsal bir şirket Tekfen. Neden halka açılmadınız sorusunu", "Tekfen hiçbir zaman patron şirketi olmadı. 37 yıldır bu grupta yöneticiyim. Profesyoneller hep ön planda oldu. Yönetimde aileden kimse yok" şeklinde yanıtlayan Öner, 2000 yılında yeniden yapılanma sonrası grubun karmaşık yapısını sadeleştirdiklerini ve tüm şirketlerin holding çatısı altında toplandığını dile getirdi. Öner, "Eskiden holding sembolikti şimdi her şeyin sahibi. Halka arza hazırız. 5 yıl önce başladık. Doğru zamanı bulduğumuz anda 2007 içinde ya da 2008'de mutlaka açılacağız" diye konuştu.

Akmerkez'in karşıda (Anadolu yakasında) yapılacak yeni alışveriş merkezinde ortak sayısının fazla olması halinde yer almayacaklarını da açıklayan Öner, İstanbul'da alışveriş merkezi sayısının çok fazla arttığını ve moda haline geldiğini söyledi.

 

'Olimpiyat stadında maç oynanırken ağlıyorum'

Olimpiyat Stadı'nın yapımında yaşanan sıkıntılar hakkında açıklamalarda bulunan Tekfen Taahhüt Grubu Başkan Yardımcısı Ümit Özdemir ise, "Galatasaray maçları oynanırken şaşırmıyor, ağlıyorum. Stat bunun için yapılmadı" diyerek şu bilgileri verdi: "Stat futbol maçı için değil olimpiyat yapılması için inşa edildi. Yeterli kaynak ayrılmadığı için ulaşım sorunu çözülemedi. Futbol konsepti düşünülmediği için de ona göre dizayn edildi. Stada 5-6 milyon dolar daha yatırım yapılırsa bu sorunlar çözülebilir."

Kaynak: Referans Gazetesi

Bu haber 4793 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN