Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Madrid Havalimanı'na mimarlık 'Oscar'ı

 
 
Britanya’nın en saygın mimarlık ödülü olan Stirling’ e, bu yıl İspanya’ nın başkenti Madrid’deki Barajas Uluslararası Havalimanı’ nı tasarlayan mimarlar grubu değer görüldü.

 

 

Kaynak: NTV-MSNBC VE AJANSLAR
Güncelleme: 13:19 TSİ 17 Ekim 2006 Salı

 


 

LONDRA - İskoç mimar James Stirling’in adını taşıyan ödül için 5 aday yarışıyordu. Londra’da yeni sahibini bulan 20 bin Sterlin tutarındaki ödül, yıl içinde bir AB ülkesinde hayata geçirilen ve İngiliz mimarisine en fazla katkıda bulunduğuna kanaat getirilen bina projesinin sahibi mimarlara veriliyor.

 

11 yıldır İngiliz Kraliyet Mimarlık Enstitüsü (RIBA) tarafından dağıtılan ödülün bu yılki sahibi, Madrid’deki havalimanını yapan Richard Rogers Partnership adlı mimarlar grubu oldu.

 


Avrupa’nın beşinci büyüğü olan Madrid Havalimanı’nın kapasitesi yıllık 65 milyon yolcu.
 

Terminalin kendisi, iki yeni pist ve yaklaşık 10 bin arabalık otoparkın maliyeti 6 milyar Euro’nun üzerinde. Yeni yapı, Avrupa’nın en büyük yapılarından.
 

Yaz sıcağını sorun olmaktan çıkarmak için, yapının kuzey-güney aksına yerleştirilmesinin yanında, çatı ve güneşlikler de özel olarak tasarlanmış. Alt katın gün ışığı ile bağlantısını sağlamak için, kanyonlar geliştirilmiş.

Mekansal netlik, tasarımda öne çıkan kavramlardan bir diğeri. Esneklik de, yapının barındırdığı önemli özelliklerden. Çizgisel strüktür, çeşitli eklemelere ve genişletmelere izin veriyor.

Tasarımın bir başka ayırt edici özelliği ise çatı formu. Dalgalanan çatı formu, her an kalkacakmış havasında. Eğik ve dallanmış elemanlarla yerde tutuluyor hissi veren kanatsı çatı formu, iç mekanın her noktasında benzer bir gerilim oluşturarak, hangarımsı sıkıcılığın önüne geçiyor; sahip olduğu ölçeği anlamlı bir şekilde değerlendiriyor.

Bu haber 3706 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN