Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Yabancıya mülk satışında İspanya modeli

Yabancıya mülk satışında İspanya modeli

Yabancıya mülk satışı konusunda İspanya'yı inceleyen Unakıtan, bu modelin uygulanmasına dönük çalışma yapılmasını istedi. İspanya'da bu yöntemle yabancıya 1 milyon konut satıldı

Kaynak: Radikal Gazetesi

Yabancılara mülk satışında İspanya modelinin Türkiye'de uygulanması üzerinde duruluyor. Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, Kültür ve Turizm Bakanı Atilla Koç ile 28-30 Temmuz arasında İspanyada, yabancılara mülk satışı konusunu inceledi.
Madrid ve Malaga kentlerini kapsayan seyahatteki incelemelerde,
İspanyolların yabancılara bugüne kadar 1 milyon konut sattıkları, ortalama konut bedelinin de 178 bin avro olduğu öğrenildi. İspanya'nın bu şekilde yabancılara yönelik ikinci konut satışından 178 milyar avro gelir sağladığı belirtildi.

Satışın ana hatları
Unakıtan, İspanya modelinin Türkiye'de de uygulamaya konulması konusunda bürokratlardan çalışma yapmalarını istedi. İspanya'da özel sektör kanalıyla gerçekleştirilen yabancılara satışta, büyük kısmı yazlık konutlar, daha proje aşamasında elden çıkarılıyor. İşi üstlenen firmalar, Almanya, İngiltere, Fransa, Hollanda gibi ülkelerde projelerine ilişkin site maketleriyle edinilecek konutun gerçek ölçütlerindeki konut maketini sergiliyor.
Proje safhasındaki satışın ardından, gelen kaynakla inşaatlar hemen bitirilerek, konutlar sahibine teslim ediliyor. İspanya modelinde söz konusu sitelerin kurulduğu bölgenin çevre düzenlemesiyle köprü, alt ve üst geçit gibi altyapı yatırımlarını yapımcı firma gerçekleştiriyor. Site işletmesi yine aynı ya da başka bir firma tarafından üstleniliyor. Öte yandan İspanya'nın golf alanlarında villalar inşa edilerek, bunların 1 ile 3 milyon dolar bedelle satıldığı da gözlendi.

Bu haber 3214 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN