Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

1 sat 100 al

Yeni proje: 1 sat 100 al

Kaynak: Radikal Gazetesi 

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 'Kent merkezlerinde bulunan ve arsa bakımından rantı yüksek kamu binalarının değerlendirilmesi projesi' çerçevesinde şehir merkezindeki okulları satmaya hazırlanıyor. İlgili protokol, önümüzdeki günlerde Milli Eğitim ve Maliye bakanlıkları arasında imzalanarak yürürlüğe girecek.
Projeye göre, şehir merkezlerindeki, etrafı tamamen iş ve alışveriş merkezleriyle çevrili MEB bünyesindeki okullar, talep durumuna göre satışa çıkarılacak. Satışı, Maliye Bakanlığı, ihale yöntemiyle gerçekleştirecek. İnşaat karşılığı ihalede, satışa çıkarılan okula en yüksek değeri veren alıcılar, devlete para ödemeyecek, bunun yerine, MEB'e satış tutarına eşdeğer maliyetle yeni okullar inşa edecek.

'Derslik açığı kapanabilir'
Örneğin, ihale sonucunda, satışa sunulan bir okulu belli bir tutara satın alan kişi ya da kuruluş, karşılığında kendisine verilen süre içinde, aynı tutarda maliyeti bulunan daha yüksek sayıda yeni okullar inşa edecek. Bu sayı, Ankara, İstanbul, İzmir gibi büyük kentlerdeki rantı yüksek alanlarda 20, 80 hatta 100 okula kadar çıkabilecek. Alıcılar, inşaatın tamamlanmasının ardından, okulları hemen MEB'e teslim edecek. Milli Eğitim Bakanlığı da daha önce Hazine'nin kendisine devrettiği okul ve kampüs alanlarını, yeni okulların yapımı için yatırımcılara tahsis edecek.
Milli Eğitim Bakanlığı yetkilileri, uygulanacak projeyle çok sayıda yeni okul yapılacağını ve ülkedeki derslik açığının bile kapatılabileceğini ileri sürüyor

Bu haber 3682 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN