Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Tarihi Vakıf Han artık beş yıldızlı otel...


Diyarbakırlı üç işadamı, Kurtuluş Savaşı yıllarında Fransız askerlerinin karargâh olarak kullandığı Vakıf Han'ı Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden kiralayarak 5 yıldızlı otel haline getirdi. Restorasyon için 30 milyon YTL harcandı.

Tarihi mirasıyla ünlü eski İstanbul'un merkezi Sirkeci'deki 4. Vakıf Han beş yıldızlı otel oldu. Tarihi hanı Vakıflar Genel Müdürlüğü'nden 25 yıllığına kiralayan Diyarbakırlı üç girişimci, binadaki restorasyon çalışmalarını 12 ayda tamamladı. Binanın restorasyon izni için Anıtlar Kurulu 7 ay süren incelemeden sonra onay verdi.

ADLİYE YAPILACAKTI
Madde bağımlısı ve tiner kullanan sokak çocuklarının yerleştiği Vakıf Han 6 yıl önce adliye yapılmak üzere boşaltıldıktan sonra kaderine terk edilmişti. 80 yıllık bina, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından 25 yıllığına turizmci işadamları Mehmet İpek, Rauf Akdal ve Sedat Eser'in kurduğu Gap-San Eserler şirketine kiraya verildi. Turizmci Sedat Eser çocukluk arkadaşı olan Rauf Akdal ve Mehmet İpek ile birlikte Vakıf Han'ı otele dönüştürme öykülerini anlattı. Daha önce Diyarbakır'ın vergi rekortmenleri arasına giren Eser şunları söyledi: "Mehmet ve Rauf'un hem otelcilik hem de turizm konusunda tecrübeleri vardı. Gücümüzü burada birleştirdik. Burası çok özel birmekan ve bu oteli İstanbul'un tarihiyle özdeş bir yer haline getirmek istiyoruz."

KİRA BEDELİ 44 BİN YTL
Mimar Kemalettin Bey tarafından 1911 yılında temeli atılan hanın inşaatı savaş yıllarında durdu ve daha sonra 1926 yılında bitirildi. Bina İstanbul'un işgali sırasında Fransız askerlerinin karargahı olarak kullanıldı. Vakıflar Genel Müdürlüğü Vakıf Han'ı geçtiğimiz yıl 25 yıllık kiralama koşuluyla ihaleye çıkardı. 12 firmanın teklif verdiği ihaleyi aylık 44 bin YTL ile Gap- San Eserler şirketi aldı. İhale koşullarına göre binanın kira bedeli dört yılda bir artacak ve 44 bin YTL olan bina kira bedeli 4 yıl sonra 148 milyar liraya çıkacak. Otelin kiralanmasından sonra Macaristan ve Fransa'da benzer tarihi otelleri gezip yeni bir konsept oluşturduğunu belirten işadamlarından Sedat Eser restorasyon için 30 milyon YTL harcadıklarını söyledi. Tarihi han tadilat işlemleri tamamlandıktan sonra World Park Otel adıyla hizmet vermeye başladı.

Kaynak: Sabah Gazetesi

Bu haber 4130 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                HABERLER SAYFASINA DÖN