Oventrop Statik Balans Vanaları,Termostatik Vanalar

Vana konusunda Dünyanın lider üreticilerinden Alman Oventrop marka armatür ve termostatları, bol ürün çeşidi ve değişik modelleri ile toptancıların, tesisatçıların ve projecilerin, radyatör, aksesuar ve tüm ısıtma sistemi ile ilgili teknik ihtiyaçlarını karşılar. Ön ayarlı olmalarından dolayı ısıtma suyu miktarı hidrolik dengelenir ve bu sayede her bir radyatörden ekonomik ısı aktarımı almak mümkün olur.
 Yeni, ince tasarımlı ve sıvı hissedicili “Uni SH” termostatı oda sıcaklığını kontrol eder. Kullanımı ve okunulabilirliği mükemmeldir. “Dokunarak hissedilebilen ayar yardımları” görme özürlüler için de kullanımı kolaylaştırır. Modelleri: Beyaz/krom kaplı ve paslanmaz çelik görünümlü tasarım.
 “Multiflex” bağlantı elemanları programı ile, kompakt ventilli radyatörler güvenli olarak plastik, bakır, yumuşak çelik boru hatlarına ve çok katmanlı “Copipe” borulara bağlanabilir.
 Yerden ısıtma sistemi için 2 ile 12 arası bağlantı ağzı olan paslanmaz çelikten kolektör. Gidiş kolektöründe servo tahriklerin bağlanabildiği entegre edilmiş vanalar, dönüş kolektöründe devreler arası reglajın yapılabileceği camlı debimetre mevcuttur.
 Oda sıcaklığı kontrolünde örneğin radyatörler, kompakt ventilli radyatörler, alan ısıtma sistemi kolektörleri, tavan ısıtma sistemleri, tavan soğutma sistemleri ve fan coiller'de iki, üç ve dört yollu vanalar ile bağlantılı kullanılan servo tahrikler; ısıtma, havalandırma ve soğutma sistemlerinin vazgeçilmez elemanlarıdır.
 Münferit mahal kontrolü için, elektrotermik servo tahrikler (2-nokta) ile birlikte kullanılan oda termostatı ve saatli oda termostatı
 “Tri-D” Üç yollu dağıtım ve “Tri-M” Üç yollu karıflım vanası. DN 20, 25, 40 anma çaplarında yassı sızdırmaz bağlantılı ve M 30 x 1.5 bağlantı dişli (termostat veya servo tahrikler için) bronz döküm armatürler. Bu vanalar, debilerin dağıtılacağı, karıştırılacağı veya yön değiştirileceği ısıtma ve soğutma sistemlerinde kullanılır.
 “Cocon 4” Dört yollu kontrol vanası; özel olarak ısıtma ve soğutma sistemlerinde tavan ve yer tipi fan-coil cihazlarının kontrolü için tasarlanmıştır. Vana; servo tahrik yardımı ile sekonder devrede (fan-coil sistemleri, soğuk tavan modülleri veya fanlı konvektör gbi tüketiciler) hacimsel debiyi değiştirerek oda sıcaklığını kontrol eder. Primerr devredeki (üretici) hacimsel debi de nerede ise sabit kalır. Hacimsel debilerin ayarı; entegre edilmiş, gizli duran, yan yerleştirilmiş, kademesiz ve tekrar üretilebilir ön ayar üzerinden yapılır. İki ölçüm vanasına takılabilen bir “OV-DMC 2” basınç farkı ölçüm cihazı ile hacimsel debi doğrudan okunabilir. Sekonder devre kapatılabilir. Sistem, takılı doldurma ve boşaltma vanası (teslimat kapsamında değildir) ile boşaltılabilir.
 Kolon balans sistemleri ile Oventrop, projecilere ve tesisatçılara, ısıtma ve soğutma sistemlerinin hidrolik balansı için gerekli, tüm armatür ve armatür kombinasyonlarını sunmaktadır. Ürünler tek tek veya sistem olarak temin edilebilir.
 Olası her ihtiyaç için uygun armatür ve armatür kombinasyonları mevcuttur. Bronz döküm “Hydrocontrol R” (diflli bağlantı), “Hydrocontrol FR” (flanfllı bağlantı), pik döküm “Hydrocontrol F” (flanşlı bağlantı) ve sifero döküm “Hydrocontrol FS” (flanşlı bağlantı) kolon balans vanaları, sıcak sulu merkezi ısıtma sistemlerinde ve soğutma sistemlerinde kullanılır ve kolonlar arasındaki hidrolik balansı mümkün kılarlar. Bronz döküm kolon balans vanaları ayrıca, soğuk tuzlu su (azami 38 °C) ve kullanım suyu için de uygundur. Montaj, tercihe göre, gidiş yada dönüş kolonuna yapılabilir.
 Güneş enerjisi sistemleri ve katı yakıtlı kazanların bağlantısında kullanılan istasyonlar artan bir önem kazanmaktadır. Bunun nedeni sadece son zamanlarda yükselen enerji fiyatları değil tüketicilerin çevreye olan duyarlılığının değişmesidir. Bu istasyonların montajı yeni binalara yapıldığı gibi mevcut sistemlerde bunlara göre tadil edilmektedir. “Regusol” solar istasyonu; transfer istasyonundan, pompa, kapama ve emniyet armatürlerinin (emniyet valfi, çek valf, debi ölçer, serbest akış vanası, vs.) bulunduğu pompa kolonundan oluşmaktadır.
 Oventrop “Brawa-Mix”, kullanım suyu sıcaklığını sınırlayan kademesiz ayarlanabilir termostatik kullanım suyu karıflım vanası. Bronz döküm, PN 10 içme suyu sistemleri için, 100 °C ye kadar, ayar alanı 35 - 50 °C. Kullanım suyu hattına, sıcak su hazırlayıcısından sonra bağlanır, sıcak ve soğuk suyu karıştırır. 
 “Aquastrom T plus” içme suyu sirkülasyon hatları için PN 16 termostatik kontrol vanası. içme suyu ısıtma sistemlerinde ve bunlara bağlı şebeke sistemlerinde, sağlığa zararlı lejiyonella bakteri konsantrasyonunu önleyecek şartların sağlanması için kullanılır.
 Otomatik hava pürjörleri; prinçten, kapama otomatlı veya kapama otomatsız, köşe veya düz.
 Oventrop PE-Xc fiziksel çapraz bağlanmış ve oksijen bariyerli polietilen borular; cebri sirkülasyonlu alan ısıtma ve soğutma sistemleri için. Borular, DIN 4726 ve EN 164-4 standartlarına göre EVOH katmanı ile oksijen geçirgenliğine karşı korundukları için bir sistem ayrışmasına gerek yoktur. 14 x 2 mm, 16 x 2 mm, 17 x 2 mm ebatlarında.
 Oventrop “Combi-System” ürün programı, “Copipe” çok katmanlı PE-X boru (PE-Xc/Al/PE-X, “Cofit S” vidalı bağlantı tekniğine ve “Cofit P” presli bağlantı tekniğine uygun bağlantı elemanlarından, Oventrop armatürlerinden ve aksesuarlarından oluşur. Oventrop “Combi- System” ürün programının en büyük avantajı konut teknolojisinin birçok alanında kullanılabilir olmasındandır. Radyatör bağlantısı, yerden ısıtma sistemi, sıhhi tesisat ve yağmur suyu geri kazanımı için aynı boru ve sistem elemanları kullanılabilir.

Oventrop ürünlerle ilgili teklif almak için:

0216 357 57 46

Bu sayfa 7113 defa görüntülenmiştir.
 

SAYFA BAŞINA DÖN                                FİRMA - ÜRÜN TANITIMLARI SAYFASINA DÖN