Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Arsa Yatırımında dikkat edilmesi gerekenler

Doğru zamanda doğru yerde gayrimenkule yatırım yapmak orta ve uzun vadede yatırımcılara çok büyük getiri sağlayabilir. Emlak yatırımlarından en yüksek kazancı sağlayacak olan arsadır. Fakat arsaya yatırım yapmanın da altın kuralları vardır. Bu kurallara dikkat ettiğiniz sürece orta ve uzun vadede mutlaka kazanırsınız. İşte 16 altın kural:

 

1- Büyük inşaat şirketlerine komşu olun: Büyük inşaat şirketlerinin arsa satın aldığı bölgelerde arsa fiyatları prim yapar. Bu şirketler prestijli projeleri hayata geçirir.

2- Planlı kentleşme olan bölgeleri tercih edin: Planlı kentleşmenin yapıldığı bölgelerde, kaliteli ve üst gelir gruplarına hitap eden projeler gerçekleştirilir.  Planlı kentleşen bölgelerde arsa fiyatları daha çabuk yükselir.

3- Göç alan bölgeler çok kazandırır: Kentlere göç edenlerin yerleştiği bölgelerde yeni yapılaşmaya gidilir. Kentlerin göç edenlerin yerleştiği bölgelerinde arsa fiyatları yükseliş eğilimindedir.

4- Gelir seviyesi yüksek kesime komşu olun: Potansiyel olarak üst gelir grubunun tercih edebileceği bölgelerde arsa satın almak, ilerde büyük kazançlar sağlayabilir. Bu kesimin tercih edebileceği bölgelerde arsa fiyatları yükseliş eğiliminde olur.

5- Teşvik, arsa fiyatlarını yükseltir: Bir kente yatırımlar artarsa arsalar da bundan payını alır. Teşvik kapsamındaki illere yatırım için sıcak para gireceğinden bu eninde sonunda arsa fiyatlarına yansır. Fiyatlarda yükseliş öncelikli olarak sanayi imarlı arsalarda başlar.

6- Hızlı büyüyen kentlerden arsa alın: Hızlı büyüyen kentlerde konut ve ticari bina yapımı için arsaya olan talep artar. Talep de fiyatları yükseltir.

7- Faizlerdeki düşüş arsa fiyatlarını yükseltir: Enflasyon ve faizdeki düşüşler, emlak fiyatlarını yükseltir.

8- Ulaşım projeleri değeri artırır: Bir bölgedeki emlak fiyatlarının yükselmesi o bölgeye yapılacak yol ve ulaşım projeleri ile doğru orantılıdır.

9- Ana caddeleri tercih edin: İmara yeni açılan bölgelerde ana cadde üzerindeki arsaların fiyatı, arka taraflara göre daha kısa sürede ve daha hızlı artar.

10- Resmi kurumlara yakın olsun: Eğer gelişmekte olan bir bölgede arsa alıyorsanız, imar planını detaylı olarak inceleyin. Mutlaka hastane, okul, belediye, kaymakamlık, valilik gibi resmi dairelerin yakınında olan arsaları tercih edin.

11- Cephesi geniş olsun: Bir arsanın, ana caddeye olan cephesinin genişliği gelecekte değerinin daha da artmasını kolaşlaştırır.

12- Çevresindeki yolları önemseyin: Bir arsanın etrafı yollarla çevreleniyorsa bu arsanın değeri de artar.

13- Yaya geçitlerini tercih edin: Alacağınız arsanın ilerde yaya geçiti yapılabilecek noktalarda olmasına özen gösterin.

14- Endüstri tesislerine dikkat edin: Özellikle konut yapmak veya müteahhite vermek için satın aldığınız arsaların endüstri tesislerine yakın olmamasına özen gösterin.

15 - Ormana yakın olmayın: Ormana komşu arsaları satmak zordur. Türkiye'de ormanla ilgili politikalar hükümetlere göre değişiklik gösterebilir.

16- Kriz dönemlerini fırsat bilin: Arsa satın alırken kriz dönemlerini fırsat bilin.

Kaynak: Milliyet Gazetesi

Bu sayfa 6655 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                FAYDALI BİLGİLER SAYFASINA DÖN