Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

'Ekolojik Mimarlıkta Somut Adımlar' ve Yansımaları

'Ekolojik Mimarlıkta Somut Adımlar' ve Yansımaları

Dünyanın doğal kaynaklarının hızla tükenmesi, canlı çeşitliliğinde, ekosistemin kalıcı zararlara uğramasına neden olacak sınıra dayanan azalma, giderek önlenemeyen şekilde artan çevre kirliliği ve tüm bunların sürekli etkileşiminde insan hayatını uzun vadede tehlikeye sokan ‘ekolojik kriz’, 60’ların sonlarından günümüze alternatif bir yaklaşım olmaktan ortak bir hedef olmaya terfi etti.1980’lerden günümüze, gittikçe artan bir ivme ile mimarlık gündemindeki yerini pekiştiren ekolojik tasarım kavramının, her geçen sene daha fazla yarışma, konferans ve projeye konu edilmesi buna kanıt oluşturuyor.

Mimarlığın ekolojiyle beslenmek için doğa bilimleri ve teknolojiyle kurmaya çalıştığı ilişki, yalnızca çevresel duyarlık bazında önem taşımıyor. Mimarlığın sürdürülebilir yaşam alanları yaratma gayesi taşıması, aynı zamanda hayati bir gereklilik. Dünyanın dört bir yanında sürdürülebilir konutlar, ofisler ve hatta kentler inşa ediledursun, ülkemizde de iyi bir yankı bulan yapılı çevrede ekolojik kriterlerin yasal bir platforma taşınması bekleniyor.

Yapı-Endüstri Merkezi, mimarlıkta ekoloji kavramını ve sürdürülebilir yapılaşmayı tartışmak üzere bir sempozyum düzenledi. 4 Nisan'da YEM Etkinlik Merkezi'nde gerçekleştirilen 'Ekolojik Mimarlıkta Somut Adımlar' sempozyumu, mimarlıkta ekoloji ve sürdürülebilirlik konusunda gündem yaratmak ve toplumsal duyarlılık oluşturmayı amaçladı.

Yapı-Endüstri Merkezi, küresel ısınmanın yol açtığı sorunların ve etkilerinin tartışıldığı bu günlerde, mimarlık alanındaki ekolojik uygulamalara dikkat çekmek, kitlesel farkındalık yaratmak için yıl boyunca sürecek etkinlikler düzenliyor. Bu yoğun çalışmalarının ilk ürünü olan 'Ekolojik Mimarlıkta Somut Adımlar' Sempozyumu, Kiler GYO, Metro Group Asset Management, Siemens Ev Aletleri, Türk Ytong ve Winsa PVC Kapı, Pencere ve Panjur Sistemleri desteği ile gerçekleşti. Sempozumun TV sponsoru da bu alandaki duyarlılığı ile bilinen CNBC-e oldu. Sempozyuma destek olan bu firmalar yalnızca kendi faaliyet alanlarının önde gelen kurumları olarak değil, ekoloji ve sürdürülebilirlik alanında duyarlı, üretim ve hizmetlerinde bu alanda fark yaratan yaklaşımları dolayısı ile 'Ekolojik Mimarlıkta Somut Adımlar Sempozyumu'na katkıda bulundular.

Bu sayfa 3818 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                FAYDALI BİLGİLER SAYFASINA DÖN