Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Evinize Halı döşerken dikkat edilmesi gerekenler

Belki de halınızın desenini ya da rengini artık beğenmiyorsunuz; ancak, beğenseniz bile, halınızın üzerinde uzun süre kullanımdan kaynaklanan yürüme yolları belirginleşmiş.

Halınızı değiştirmeniz gerekiyor işte size halınızı değiştirirken dikkat edilmesi gerekenler…

 

Zeminin Hazırlanması


Zemin kuru, sağlam, temiz, çatlaksız ve düzgün olmalıdır. Her şeyden önce parke, PVC kaplama ve plastik levhaları iyice temizleyin ve bakım mumu artıklarını uzaklaştırın.

 

Yapıştırma Bandıyla Döşeme


Bandı seçerken halının arkasına dikkat edin ve zeminin zorlanma durumunu değerlendirin. Farklı halı sırtlarına ve ayrıca normal, fazla ve yüksek (örneğin merdivenlerde) zorlamalara uygun bantlar mevcuttur. Döşeme işleminden önce süpürgelikleri sökün - bu işlemi dikkatle yaparsanız süpürgeliklerinizi yeniden kullanabilirsiniz. Döşeme bandını halının kenar bölgesinde zemine yapıştırın ve dikkatle ovun. Halıyı açın, bir gün o halde bekletin - böylece halı döşeneceği yere alışacaktır. Sonra halıyı kabaca kesin ve yeniden rulo şeklinde geriye toplayın. Sonra döşeme bandının üzerindeki koruyucu kağıdı çıkarın ve halıyı bandın ortasından bastırın. Son olarak, halının kenarlarını dikkatle kesin.

Merdiven basamaklarında yapışma gücü yüksek olan döşeme bandı kullanın. Halının hava yönüne dikkat edin. Bu yön halının arkasında bir okla gösterilmiştir. Hav yönünü halının yüzeyinde de kontrol edebilirsiniz. Elinizi gezdirdiğinizde hav yönünde halıyı pürüzsüz gibi hissedecek, aksi yönde ise halı elinizi engelleyecektir

 

Sabit Yapıştırma


Halıların sabitlenmesi halıda kabarma ve dalgalanmaları önler. Halının arka yüzeyi ve maruz kalacağı zorlanma durumu için uygun olan bir yapıştırıcı seçin. Avantaj: Halı önrünü tamamlayınca sökülmesi kolay olur. Tespit malzemesi ve halı sırtından kalan artıkları normal bulaşık detarjanı ve suyla çıkarabilirsiniz. Ancak, halıyı ahşap bir döşemenin üzerine monte edecekseniz zeminin su dayanımını kontrol edin. Halı rulosunu açın, kabaca kesin ve odanın ortasına kadar tekrar dürün. Sıvı tespit malzemesini bir merdaneyle sürün.

Yapıştırıcının 5-15 dakika kadar bir süre havalanmasını bekleyin. Bu süre, zeminin emme kapasitesine bağlı olarak değişir. Sonra halıyı henüz ıslak durumdaki yapıştırıcı banyosunun içine serin.

Şimdi halının öbür yarısını odanın ortasına kadar dürün. O kısma da bir merdaneyle zeminin üzerine kavisler çizerek yapıştırıcı sürün. Halının arka yüzeyinin yapıştırıcıyla tamamen ıslanmasını sağlayın.

Burada da yapıştırıcının havalanmasını bekleyin, 5-15 dakika geçtikten sonra halıyı nemli yapıştırıcının içine açın. Bir döşeme makasıyla kenarları düzeltin ve süpürgelikleri çivileyin.

 

Raylar


Oda geçişlerinde ve kapılarda döşeme kaplamasının değiştiği yerleri raylarla gizleyin. Renk olarak halıyla uyumlu, plastik veya metal raylar mevcuttur. Rayları zemine dübeller ve vidalarla sağlam şekilde tutturun.

 

Gerekli Malzemeler

 

Temiz kenarlar elde etmek için:

Kancalı ve trapez bıçaklı halı makası

Dikiş yerleri için:

Düz kesme için çelik cetvel, yapışkanlı bant üzerine bastırmak için çekiç

Yapıştırıcıyı sürmek için:

Dişli spatül veya köpük merdane

Zemin döşemesini zeminle duvar arasında köşe içine itmek için:

Tornavida

Ölçme ve hesaplama:

Şerit metre, çubuk metre, hesap makinesi, kurşunkalem, kareli veya milimetrik kağıt

Halıyı kesmek için:

Sağlam makas

 

Bu sayfa 3878 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                FAYDALI BİLGİLER SAYFASINA DÖN