Yapı Teklif Verileri

 

 
 

Kolay Erişim

 
 
destek@bedavahizmet.com adresini MSN Messenger listenize eklemek için tıklayınız
 

Duyurular

 

YapıTeklif.com dan büyük KAMPANYA!!!...
İş ve talep sahiplerinin iletişim bilgilerine anında erişim fırsatı
ALTIN ÜYELİK...
Yıllık 50 TL
Üstelik Garanti Bankası kredi kartlarına 5 Taksit fırsatıyla
Detaylı bilgi için tıklayın...İnsan Kaynakları servisimiz hizmetinizde... İnşaat sektörüne yönelik iş ilanları ve özgeçmiş (CV) bankası için tıklayınız.

Firma - Ürün - Hizmet tanıtım sayfalarımız hizmetinizde... Bilgi için tıklayınız.

Değerli yazarlardan inşaat sektörüyle ilgili makaleleri yayınladığımız makaleler bölümümüz yayına girmiştir.

 
 

TEKLİF VERMEK İÇİN

 

 BİZİMLE ÇALIŞMAK İŞ/MALZEME TALEPLERİNE TEKLİF VERMEK İSTEYEN

Kaba ve ince inşaat işlerinde görev almak üzere taşeron firma ve ustalar, yapı malzemecileri, müteahhit, serbest çalışan iç mimar, mühendis, mimar, proje veya çizimle uğraşanlar; sistemimize BEDAVA üye olmak için tıklayınız.

 
 

LINK Değişim Programı

 
ArteYapi.com
İnşaat projeleri ve müteahhitlik hizmetleri

YapiBox.com
YKS, Kapı otomasyon, alüminyum korkuluk, paslanmaz çelik korkuluk ve küpeşte, pvc doğrama sistemleri

TatilUcakOtel.com
Tatil, otel, tatil bölgeleri, gezilecek yerler

Evinizi boyarken dikkat edilecekler

Boya duvarları ve tavanları güzelleştirir ve uygunsuz inşa edilmiş odaları bile değiştirebilir; koyu , sıcak bir duvar boyası büyük bir odayı rahat ve sıcak bir oda gibi gösterir. Tavana koyu bir tonda boya uygularsanız uzun koridorlar kısalır.

Boyanın etkisi

Boya duvarları ve tavanları güzelleştirir ve uygunsuz inşa edilmiş odaları bile değiştirebilir; koyu , sıcak bir duvar boyası büyük bir odayı rahat ve sıcak bir oda gibi gösterir. Tavana koyu bir tonda boya uygularsanız uzun koridorlar kısalır. Buna karşılık açık pastel renkler, küçük odalardan büyük odalar yaratır.

Doğru rengin seçilmesi

Duvar ve tavan için üç dispersiyo boyasından seçim yapın: Sabit boyalar sıkı bir kıvama sahiptir, damlamazlar ve sıçramazlar. Bunlar hazır olarak karıştırılmış birçok renk tonunda satılmaktadır. Sabit boyaların avantajları : Zeminin ve mobilyaların örtülmesi gerekmez ve boyama işleminden sonra temizlik yapılması gereği söz konusu olmaz. Kompakt boyalar yoğun kıvamlı olup damlamaları önlenmiştir. Kompakt boyalar da renk bakımından hazır karışımlar halinde satılır. Büyük yüzeyleri boyamak istiyorsanız sıvı disperisyonları kullanmanız gerekir. Zemini örtü kağıdı veya folyoyla örtün,pencere ve kapı çerçevelerine boyacı bandı yapıştırın. Yalnızca kaliteli rulo ve fırça kullanın. Kullanmadan önce fırçayı yıkayın ve bir parça zımpara kağıdına sürtün. Bu sayede boya yaparken fırçadan kıllar kopmaz.Yüksek tavanları boyarken boya rulosunu bir sapla uzatın. Duvarların üst kısımlarını merdivenden uzanarak boyayabilirsiniz

Suda çözünebilen boyalar

Suda çözünebilen boyalar çevreyle dostturlar ve iyi örterler. Çabuk kururlar ve renklerini uzun süre korurlar. Hazır karışım boyaları gereğinden fazla karıştırırsanız daha sonra aynı renk tonunu elde etmeniz çok güç olur. Çalışırken boya rulosunu bir sıyırma ızgarasına sürterek boyaya bulayın, aksi alde çok fazla boya çeker.

Gereken boya miktarının hesaplanması

Ne kadar boyaya ihtiyacınız olduğunu şöyle hesaplayabilirsiniz; 2 x oda genişliği + 2 x oda uzunluğu. Bu değeri odanın yüksekliğiyle çarpın. Sonra pencere ve kapı alanlarını ölçün ve bu değeri demin elde ettiğiniz değerden çıkarın. Şimdi tavanın uzunluğunu ve genişliğini ölçün böylece kaç metrekare yüzey için boya almanız gerektiğini bulursunuz.

Zeminin hazırlanması

Uzun süre dayanacak bir boya için önemli olan, kusursuz bir zemindir. Boyayı sürmeye başlamadan önce duvarın ve tavanın çatlaksız, kuru ve temiz olup olmadığını kontrol edin. Ham sıva tamamen kuruyunca üzerine boyayı sürebilirsiniz. Iki kat boya sürerek çalışın: Önce hafif inceltilmiş bir ön kat sürün, sonra son katı inceltmeden sürün.

Boyanın Sürülmesi

Boyayı sürmeye tavandan başlayın. Önce köşeleri, sonra da tavanla duvar arasındaki birleşme yerlerini bir radyatör fırçasıyla temizleyin. Sonra tavan yüzeyini boya rulosuyla dilim dilim boyayın. Şimdi sıra duvarlara geldi : Önce köşeleri ve kenarları, sonra da yüzeyleri radyatör fırçasıyla temizleyin . Boyayı yatay, düşey ve çapraz olarak, birbini örtecek şekilde sürün. Böylece çalışırsanız duvar boyası çok iyi örtecektir.

Desenler ve resimler

Duvarı grafik olarak süslemek isterseniz bir desen tasarlayın. Kontürleri bir duvara kurşunkalemli dikkatle çizin. Yuvarlaklar, kurşunkalem ve iple hazırlanacak bir pergelle çizilebilir : Bir ilinizle ipin ucunu duvara bastırın, diğer elinizle kalemi çekin. Duvar desenini boyayı yassı bir fırçayla sürün. 

Çeşitli teknikler

Tampon veya şablon tekniği duvarlara özel bir hava verir.

Emme veya tamponlama tekniği zemin boyasının iki kez sürülmesini gerektirir. Kurumasını bekleyin. Yayvan bir çanağa bir miktar boya dökün. Bir sünger veya bez parçasını suya bastırın, bu yedek fırçayı iyice sıkarak kurutun. Bununla biraz boya alın ve duvara emdirin ? hızlı ve homojen olarak 

Tamponlama tekniği :

Kuru bir süngerle veya bezle henüz ıslak durumdaki duvar boyasını, zemin açığa çıkıncaya kadar tamponlayarak alın.

Şablonla desenlendirme

Duvarların şablonla desenlendirilmesi :

İnce duvara iki kez dispersiyon boyası sürün, yüzeyin kurumasını bekleyin. Sonra yüzeye renkli bir şerit yapıştırın. Bu, uygulayacağınız şablonlu boyama işlemi kurumasını bekleyin. Istediğiniz gibi bir şeritlerin üzerine yerleştirin, şablon deseninin dikkatle tamponlayarak aşağıya geçirin.Şablonları tasarlarken sizi sınırlayacak tek şey hayal gücünüzdür.

GEREKENLER:
Köşeleri boyamak için: Radyatör fırçası
Yüzeyleri boyamak için: Boya rulosu, teleskopik sap, merdiven, sıyırma ızgarası
Tamponlama teknikleri için: Doğal sünger, bez
Kapı ve pencere çerçevelerini ve Desenleri yapıştırmak için: Boyacı Bandı
Şablon tekniği için: Virofiksaj kağıdı, makas, maket bıçağı, yassı fırça
Ölçmek İçin: Şerit metre, çubuk metre, hesap makinası, bloknot, kurşunkalem
Döşemeyi örtmek için: Folyo ya da örtü kağıdı

 

Kaynak : Bauhaus

Bu sayfa 4310 defa okunmuştur.

SAYFA BAŞINA DÖN                                FAYDALI BİLGİLER SAYFASINA DÖN